Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Четвер, 30 березня 2017 10:01

Відбулося засідання Правління Асоціації міст України

    21 березня відбулося засідання Правління Асоціації міст України під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка. У засіданні взяли участь міські, селищні, сільські голови.
 
Відкрив засідання Віталій Кличко. У вітальному слові він наголосив на проблемних питаннях місцевого самоврядування: підвищенні тарифів на електроенергію для забезпечення зовнішнього освітлення та роботи міського електротранспорту; проблемах галузі теплопостачання, зокрема, заборгованості держави перед підприємствами сфери ЖКГ, яка виникла внаслідок різниці тарифів за комунальні послуги; появі законодавчих ініціатив, що можуть призвести до зменшення дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема, намірах Уряду скасувати місцевий акциз з тютюнових виробів.
 
 
У рамках засідання Правління АМУ Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів нараду з міськими, селищними, сільськими головами, на який були присутні Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, Міністр фінансів Олександр Данилюк, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.
 
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що реформа з децентралізації влади є однією з найбільш системних реформ, що забезпечила незворотні зміни і зміну якості життя людей з кожним роком, та закликав місцеву владу до спільної взаємодії у здійсненні секторальних реформ. Він окреслив завдання щодо реформування галузі охорони здоров’я та сфери освіти, розповів про зміни у фінансуванні дорожнього господарства та наголосив на питанні підвищення енергоефективності. Володимир Гройсман зазначив, що місцева влада має докладати зусиль для відродження національної економіки, що особливо важливо у зв'язку з негативними наслідками енергетичної та економічної блокади.
 
Міські, селищні, сільські голови мали змогу поставити запитання урядовцям. Зокрема, представників міст, селищ та сіл цікавила низка "земельних питань" – питання відділення ділянок учасникам АТО, можливість надавати пільги окремим підприємствам по сплаті за землю, передача земель Міноборони громадам для соціальних потреб тощо.
 
Уляна Супрун детально розповіла про реформу галузі охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про формування госпітальних округів, медичну субвенцію, закупівлю ліків тощо.
 
Гостра дискусія точилася навколо пропозиції Мінфіну скасувати місцевий акциз з тютюнових виробів. На думку членів Правління АМУ, скасувавши роздрібний акциз з тютюнових виробів, Уряд може поставити під загрозу стабільність наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик зазначив, що недоліки скасування роздрібного акцизного податку можна простежити на прикладі акцизу з роздрібного продажу нафтопродуктів. "За даними Укрстату в січні 2017 року обсяг проданого бензину моторного та дизпалива через мережу АЗС в порівнянні з січнем 2016 року зменшилась на 17,1 тис. тонн та на 7,2 тис. тонн відповідно або -14,4% по бензину та -8,2% по дизпаливу", - підкреслив Мирослав Пітцик.
 
Міський голова Львова Андрій Садовий порушив питання, що стосується багатьох українських міст, і особливо гостро стоїть зараз у Львові – щодо вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Він зазначив, що без підтримки з боку державних органів цю проблему важко вирішити. І попросив своїх колег – мерів інших міст України – тимчасово прийняти на полігонах ТПВ зі Львова. "Ми підписали з французькою компанією "Egis" угоду на виготовлення проекту сучасного сміттєпереробного комплексу та коригування проекту рекультивації старого сміттєзвалища. Кошти виділяє французька держав", – зазначив Андрій Садовий.
 
Багато запитань члени Правління АМУ ставили щодо підвищення тарифів на електроенергію для забезпечення зовнішнього освітлення та роботи міського електротранспорту. Дмитро Вовк розповів про зміни, які мають відбутися на місцях після проведення тарифної децентралізації.
 
 
Правління Асоціації міст України розглянуло такі питання: про прийом у члени АМУ; про затвердження кошторису видатків АМУ на 2017 рік; про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків; про екологічну збалансованість.
 
Правління АМУ ухвалило рішення прийняти у члени Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»: Крижопільську селищну раду, Томашпільську селищну раду, Шпиківську селищну раду, Вапнярську селищну раду, Дашівську селищну раду, Клекотинську сільську раду, Микулинецьку сільську раду, Бабчинецьку сільську раду та Жданівську сільську раду Вінницької області, Баранівську міську раду, Червоненську селищну раду, Вишевицьку сільську раду та Білокоровицьку сільську раду Житомирської області, Воскресенську сільську раду та Малотокмачанську сільську раду Запорізької області, Тлумацьку міську раду та Білоберізьку сільську раду Івано-Франківської області, Заваллівську селищну раду Кіровоградської області, Білокуракинську селищну раду Луганської області, Скориківську сільську раду Тернопільської області, Новопокровську селищну раду Харківської області, Великокопанівську сільську раду та Музиківську сільську раду Херсонської області, Маківську сільську раду Хмельницької області, Носівську міську раду Чернігівської області.
 
 
Крім того, Правління АМУ затвердило Стратегію з питань екологічної збалансованості розвитку територіальних громад Асоціації міст України на період до 2030 року та План реалізації цієї Стратегії на 2017-2019 роки. Було прийнято рішення утворити Секцію з питань екологічної збалансованості розвитку територіальних громад АМУ, головою якої обрано Миргородського міського голову Сергія Соломаху.
 
На засіданні було також затверджено Положення про Рівненське регіональне відділення ВАОМС «Асоціація міст України».
 
Голова Асоціації міст України Віталій Кличко доручив Виконавчій дирекції Асоціації підготувати пропозиції щодо встановлення грошової компенсації учасникам антитерористичної операції за надання їм земельних ділянок та представити пропозиції на наступному засіданні Правління АМУ.
 
 
 
 
Read 1877 times
Kremins'ka TG