Вибір шрифту Arial Times New Roman
Інтервал між символами (кернінг): Стандартний Середній Великий
В умовах воєнного часу акція охопить 24 регіони України, з дотриманням норм безпеки. Участь можна взяти в різних форматах:
Долучаймо своїх друзів, сусідів та прибираймо разом території загального користування!
Реєструймо результати участі на міжнародному сайті та за посиланням до 25 вересня 2024 року.
Зробимо Україну чистою разом!
#WorldCleanupDay #LetsDoItUkraine #ЗробимоУкраїнуЧистоюРазом
Кремінська міська військова адміністрація повідомляє про можливість отримання одноразової матеріальної допомоги в межах «Програми надання матеріальної допомоги населенню Кремінської громади на 2024 рік». Допомога надається військовослужбовцям з числа мешканців громади, які брали безпосередню участь у бойових діях у 2024 році (до Дня Захисників і Захисниць України). Підтримку також можуть отримати працівники ДСНС та Національної поліції, які брали безпосередню участь у бойових діях у 2024 році.
Необхідні документи для подання заяви:
ВООЗ наголошує, що в організації безпечної системи охорони здоров’я можуть брати участь не лише ті, хто формує державну політику, а й лікарі, пацієнти та їхні родичі.
ВООЗ радить усім зацікавленим сторонам активізувати зусилля, направлені на надання ненасильницької медичної допомоги:
Шановні рятувальники та ветерани рятувальної справи!
Від імені Кремінської громади щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем рятувальника України!
З перших днів повномасштабного вторгнення рятувальники Кремінщини без вагань стали на захист нашої країни, працюючи без відпочинку на передовій боротьби з вогнем та ворогом. Ваші зусилля незамінні, а ваша робота – безцінна!
Сьогодні наші рятувальні підрозділи виконують бойові завдання на Харківщині, де ви знову показуєте свою відданість справі та Україні. Але ми впевнені: разом ми повернемося додому, до рідного міста, з перемогою!
Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров'я, сили духу та витримки. Нехай ваша праця буде завжди високо оцінена, а вогонь, який ви приборкуєте, поступається перед вашим професіоналізмом. Бажаємо миру в серцях і в нашій країні. Хай родинне тепло та підтримка близьких дарують вам силу й наснагу.
Низький уклін за вашу мужність та відданість!
Слава Україні!
З повагою, Кремінська міська військова адміністрація
Шановні батьки!
Нагадуємо про чудову нагоду безкоштовно оздоровити діточок від 6 до 14 років в ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій «Прикарпатський» МОЗ України.
Заклад працює протягом року з навчанням дітей в освітній період.
Розташований у м. Яремча Івано-Франківської області.
Путівки безкоштовні.
Термін перебування - 21 день.
Показання для оздоровлення дитини в закладі:
Спеціально для вас у службі зайнятості зібрали добірку з 6 платформ, які допоможуть вам обрати або змінити професію, визначити свої здібності та вміння:
Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини: http://surl.li/invaz, для роботодавців та підприємців Луганщини: http://surl.li/ioarc
В Україні тисячі дітей зростають без сім'ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім'я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.
На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.
Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:
Шановні воїни-танкісти та ветерани танкових військ!
Вітаємо з Днем танкових військ України – святом відважних воїнів, які стоять на передовій у захисті нашої Батьківщини. Танкісти – це сила, міць і надійна броня українського війська. З самого початку повномасштабної війни з росією українські танкісти відважно тримають оборону, професійно відбивають атаки ворога і захищають бойові позиції.
Дякуємо вам за відвагу, сміливість, рішучість, вражаючий бойовий досвід та непереможну волю! Нехай броня буде міцною, бойовий дух – незламним, а перемога – близькою!
Слава Україні!
Героям Слава!
З повагою, Кремінська міська військова адміністрація
Управління «Центр надання адміністративних послуг» Кремінської міської військової адміністрації зробило важливий крок у напрямку інклюзивного обслуговування громадян. Для підвищення якості надання послуг та забезпечення доступу до них всіх мешканців територіальної громади, тут запроваджено використання української жестової мови через відеозв’язок із перекладачем.
Ініціатива спрямована на підтримку людей з інвалідністю, зокрема з порушенням слуху і реалізована в межах угоди про співпрацю, підписної між Кремінською міською військовою адміністрацією та ГО «Українське товариство глухих».
Кремінський ЦНАП постійно працює над створенням сприятливих умов для своїх клієнтів, і нововведення з перекладачем жестової мови є ще одним кроком на шляху до цього. Завдяки такому підходу, люди з вадами слуху зможуть отримувати адміністративні послуги на рівні з іншими громадянами.
Для отримання адміністративних послуг звертайтеся за телефоном: 0958207124.
Незначні порушення у стані здоров'я (прорізування зубів, розлади травлення, застуда з підвищеною температурою або без), які часто зустрічаються у дітей перших років життя, не є протипоказанням до вакцинації. Проте особи з гострими захворюваннями з лихоманкою вище 38,0 °C можуть бути вакциновані або одразу після одужання, або після зникнення ознак гострої хвороби, щоб не сплутати симптоми післявакцинальної реакції з симптомами захворювання, що може ускладнити процес лікування.
У той же час, якщо відкладання щеплення ставить пацієнта під високий ризик вакцинокерованої інфекції або ж в подальшому в пацієнта не буде можливості провести щеплення, то лікар може прийняти рішення про вакцинацію.
Щоб вакцинуватися або проконсультуватися з питань вакцинації, зверніться до свого сімейного лікаря.
Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції за посиланням: https://vaccine.org.ua/
Календар щеплень для дорослих та дітей: https://vaccine.org.ua/vakczynacziya-v-ukrayini/vaccinationua-calendar/
Коаліція за Вакцинацію
Центр громадського здоров'я України
Ні, не можуть.
У службі зайнятості нагадують, що питання проходження профпідготовки за державною програмою врегульовані Порядком та умовами забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 (у редакції постанови від 09 липня 2024 року № 805 – набрала чинності 12 липня 2024 року).
Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку його дія не поширюється на осіб, які отримали ваучер відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 (із змінами).
Все про навчання учасників бойових дій на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут.
Для більш детальної консультації звертайтеся за телефонами: 0505874302, 0999783630, 0663780527.
З метою недопущення взаємодії з фізичними і юридичними особами, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), Кремінська міська військова адміністрація доводить до вашого відома про можливість використання Державного реєстру санкцій, як офіційного джерела інформації.
Це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб'єктів щодо яких застосовано санкції.
Джерелами інформації Реєстру є рішення Ради національної безпеки і оборони України, а також судові рішення про застосування санкцій.
Реєстр створено з метою надання безоплатного публічного доступу до актуальної та достовірної інформації про суб'єктів, щодо яких застосовано санкції.
Дані в реєстрі оновлюються оперативно.
Посилання на Державний реєстр санкцій: https://drs.nsdc.gov.ua
Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою, скориставшись програмою реімбурсації «Доступні ліки», що входить до Програми медичних гарантій.
Реімбурсація – це повне або часткове відшкодування аптечним закладам вартості лікарських засобів або медичних виробів, що були відпущені пацієнту на підставі е-рецепта, за рахунок коштів Програми медичних гарантій. Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на найпоширеніші хронічні захворювання. При цьому, ці захворювання ефективно лікуються на амбулаторному рівні.
Які ліки можна отримати безоплатно чи з частковою доплатою?
До загального фонду бюджету Кремінської міської територіальної громади за вісім місяців 2024 року надійшло 112 585,555 тис. грн., що становить 99,2 відсотків до затвердженого з урахуванням змін обсягу за звітний період.
З податків і зборів загального фонду виконання бюджету становить 15 092,014 тис. грн., або 100,6 відсотків від планових показників.
До бюджету громади надійшло
Протягом січня-серпня до Кремінської міської військової адміністрації надійшло 295 індивідуальних та 2 колективних звернення, з них: 202 письмових та 95 звернень, прийнятих на особистому прийомі керівництвом.
У них порушувалися питання фінансової політики – 189, соціальної політики- 45, житлової політики – 17, праці і зарплати – 10, оздоровлення дітей – 1, діяльності ОМС – 5, охорони здоров’я – 2, інше – 27.
Розглянуто 295 звернень громадян, які виконано або надано відповіді та роз’яснення щодо їх вирішення у встановлений законом строк, 2 звернення знаходяться на розгляді в структурних підрозділах Кремінської міської військової адміністрації.
Також працівниками МВА було надано 5643 консультацій та роз’яснень ВПО з числа мешканців Луганської області, які звернулись на телефон «гарячої лінії» гуманітарних хабів.
Нагадуємо, що ваші звернення ви можете надіслати на електронну адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті Кремінської міської військової адміністрації, у розділі «Звернення громадян», або за номером телефону: +380958207124.
Що таке суспільно-політична безбар'єрність?
Це рівні можливості участі всіх людей, їх об'єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище.
Чому це важливо для ветеранів та ветеранок?
Суспільно-політична безбар'єрність допомагає їм відчувати себе повноправними членами суспільства, сприяє їх інтеграції та участі у прийнятті важливих рішень.
Забезпечення безбар'єрного доступу до громадських послуг, політичної та соціальної участі – це визнання внеску ветеранів та ветеранок у захист нашої країни.
У межах реалізації суспільно-політичної безбар'єрності Мінветеранів запустило е-Карту вакансій для ветеранів, що візуалізує інформацію про вакансії державних органів, органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій по всій Україні.
Підтримуймо тих, хто захищав нашу свободу, забезпечуючи їм гідне повернення та участь у житті суспільства!
Міністерством молоді та спорту України спільно з партнерами 5-7 жовтня 2024 року заплановано проведення Всеукраїнського підсумкового форуму для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів у м. Тернопіль.
Мета заходу - залучення молоді до процесів ухвалення рішень шляхом забезпечення ефективного функціонування молодіжних рад, підвищення рівня їх спроможності та якості діяльності, підвищення рівня знань про механізми взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та молодіжних рад місцевого та обласного рівнів, інформування молоді про їхню важливу роль та можливості участі у суспільному житті з метою відновлення та розвитку нашої країни.
Реєстрація за посиланням.
Дедлайн: 15 вересня 2024 року.
У разі виникнення додаткових питань, звертатися за тел.: (044) 284-30-26, відділ регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді управління молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України.
Ініціатива покликана допомогти їм знайти себе у цивільному житті, влаштуватися на роботу або реалізувати власні проєкти.
Консультанти платформи допомагатимуть:
Керівники проєкту зазначають, що ідея нового напрямку полягає в тому, щоб показати військовим, що суспільство готується до їхнього повернення і готове надати підтримку.
Записатися на кар'єрне консультування та дізнатися більше інформації тут.
Під час воєнного стану сексуальне насильство застосовується для деморалізації мирного населення. Воно означає зґвалтування або будь-який інший напад сексуального характеру, вчинений стосовно жінок, чоловіків або дітей. Його наслідки можуть бути жорстокими та полягати у сильному фізичному та психологічному впливі на жертв та інших свідків.
Сексуальне насильство внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту – не просто кримінальний злочин, це порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини (Конвенція про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року).
Форми сексуального насильства:
Якщо ви, захищаючи Україну, втратили зір, або відчули значне погіршення зору – маєте можливість його безоплатно відновити.
Скористатися послугами можуть:
До переліку безоплатних послуг входить:
Як скористатись можливістю?
Потрібно записатись на офтальмологічне обстеження за номером телефону:
Мапа дає можливість віднайти найближчий пункт тестування на ВІЛ або пункт видачі препаратів для лікування ВІЛ-інфекції, для проведення доконтактної та постконтактної профілактики найближче від поточного місця знаходження людини, дому, роботи, місця навчання.
Мапу розміщено на сайті Центру за посиланням.
Шановні воїни-розвідники!
Вітаємо вас із Днем воєнної розвідки, який відзначається 7 вересня! Сьогодні ми вшановуємо вашу професійність, сміливість, відвагу та самовідданість, завдяки яким ми завжди будемо на крок попереду від ворога!
Ви успішно виконуєте бойові завдання у найнебезпечніших умовах. Ваша робота часто залишається непоміченою, але завдяки вашим зусиллям Україна здатна протистояти агресору, оберігати життя своїх громадян і захищати національні інтереси.
Бажаємо вам здоров’я, незламності духу, надійних тилів та нових перемог на шляху до перемоги й стабільності нашої країни. Нехай кожна ваша операція завершується успіхом, а родини завжди чекають вас вдома!
Слава воєнній розвідці України!
З повагою, Кремінська міська військова адміністрація
Правець не передається від людини до людини - лише через потрапляння бруду у рани чи через укуси тварин. Але безпечнішим він від цього не стає: правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, а смертність від нього сягає 70%. Єдиний спосіб запобігти правцю - вакцинація. Розповідаємо детально про правець, як йому запобігти і як отримати необхідне лікування у разі хвороби.
Що таке правець і як ним можна заразитися.
Правець - це гостре інфекційне захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Правець може виникнути після будь-яких травм, при яких пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, оскільки у рану можуть потрапити спори збудника.
З початку року зареєстровано 17 випадків правця: захворіли 5 дітей та 12 дорослих.
Правцем можна інфікуватись:
Протягом серпня до Кремінської міської військової адміністрації надійшло 32 індивідуальних звернення, з них: 18 письмових та 14 звернень, прийнятих на особистому прийомі керівництвом.
У них порушувалися питання фінансової політики – 23, соціальної – 3, житлової політика – 3, інші– 3.
Розглянуто 30 звернень громадян, які виконано або надано відповіді у встановлений законом термін. 2 звернення знаходяться в роботі у структурних підрозділах адміністрації.
Також працівниками МВА було надано 857 консультацій та роз'яснень ВПО з числа мешканців Луганської області, які звернулись на телефон «гарячої лінії» гуманітарних хабів.
Нагадуємо, що ваші звернення ви можете надіслати на електронну адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті Кремінської міської військової адміністрації, у розділі «Звернення громадян», або за номером телефону: +380958207124.
Близько місяця триватиме бета-тестування програми «Національний кешбек». За цей період система наповнюватиметься товарами українських виробників, за купівлю яких споживачі отримають 10% кешбеку.
Його вже нараховують щонайменше сім торговельних мереж. У процесі приєднання ще близько 40 закладів торгівлі. В програмі встигли зареєструвати 38 тисяч товарів від 600 українських виробників.
«У надважкий для країни час Уряд підтримує українців – покупців і підприємців. І для тих, і для інших впроваджено «Національний кешбек». Зручно, доступно всім і актуально. Повернуті кошти громадяни можуть спрямувати нашим Захисникам, придбати військові облігації, сплатити рахунки за медичні послуги, комуналку, зв’язок. Кожен знайде, куди з максимальною користю витратити свій кешбек», – наголосив очільник Луганщини Артем Лисогор.
Водночас заохочення купувати локальні товари створюватиме робочі місця і забезпечить додаткові податкові надходження. Адже до 40% коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ.
Споживачі вже можуть реєструватися в програмі.
Щоб отримувати кешбек від держави, необхідно
Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення: ключові рішення.
Учора, 3 вересня, в режимі онлайн відбулося засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при Кремінській міській військовій адміністрації. Основна увага була приділена темі оздоровлення дітей, матеріальної допомоги кремінянам та стимулюванню обдарованої молоді.
Начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Олександр Кузьменко повідомив, що влітку 2024 року в таборах оздоровилися 248 дітей з Кремінської громади. Так, 127 юних кремінян відпочили в таборі «Дружба» Івано-Франківської області, а ще 42 дитини - в таборі «Гала Кемп», що у Кам'янець-Подільському. Додатково 49 дітей брали участь у відпочинкових програмах при гуманітарних хабах Дніпра, Києва та Рівного. Особливу увагу було приділено пільговим категоріям, зокрема
Кремінська міська військова адміністрація повідомляє про можливість отримання одноразової матеріальної допомоги в межах «Програми надання матеріальної допомоги населенню Кремінської громади на 2024 рік». Допомога надається військовослужбовцям з числа мешканців громади, які брали безпосередню участь у бойових діях у 2024 році (до Дня Захисників і Захисниць України). Підтримку також можуть отримати працівники ДСНС та Національної поліції, які брали безпосередню участь у бойових діях у 2024 році.
Необхідні документи для подання заяви:
Депресія — це серйозний психічний розлад, який супроводжується сумним настроєм, втратою інтересу до життя та задоволення від звичних занять. Щоб визначити рівень стану пацієнта, психологи та психіатри використовують тест на депресію. Одним із таких діагностичних інструментів є шкала депресії Бека. Цей інструмент допомагає оцінити тяжкість розладу та наявність депресії у людини.
Що таке шкала депресії Бека і як її використовувати?
Гранти для бізнесу.
Департамент економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Луганської обласної державної адміністрації підготував перелік програм, грантів, ініціатив підтримки бізнесу, актуальних у вересні 2024 року.
Така інформація про державні та міжнародні програми підтримки підприємництва, у тому числі грантову допомогу та інші ініціативи, спрямовані на розвиток бізнесу, зокрема в умовах війни, буде корисна всім українцям.