View settings

Розмір літер:
Кольори сайту
Зображення

Параметри

[ Звичайна версія сайту ]
Четвер, 01 червня 2023 11:37

Дорогі наші, любі кремінські діти!

Традиційно першого літнього дня ми відзначаємо чудове і світле свято – Міжнародний День захисту дітей.

Щороку 1 червня над квітучою і затишною Кремінщиною неслася дзвінка пісня і повсюди лунав дитячий сміх – ми гучно вітали юних мешканців Кремінської громади зі святом. Другий рік поспіль День захисту дітей проходить у незвичних для маленьких сердець умовах, не вдома, під звуки сирен та вибухів. На жаль, наші діти дізналися про війну та ворожнечу не з книг, а від країни-сусіда. І тепер українські хлопчики та дічатка розмовляють про війну, малюють прапор України, співають «Червону калину» та на рівні з дорослими мріють про Перемогу.

Наше завдання сьогодні – вберегти та захистити найцінніше. Батьки роблять це через обійми, добрі слова та приємні спогади. А наші Герої захищають дітей та їхнє майбутнє на фронті. Бо нині для України День захисту дітей не лише 1 червня, а кожен день.

Бажаємо вам, дорогі хлопчики та дівчатка, Божого благословіння, міцного здоров’я, успіхів, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків, сяючих посмішок, чистого та мирного неба над головою! Ви - це наше життя! А життя переможе!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Media

Середа, 31 травня 2023 17:17

Ось і завершився 2022-2023 навчальний рік. Рік випробувань і нових досягнень, за час якого ми стали мудрішими, дорослішими, сильнішими. Він проходив у період дії воєнного стану, і разом ми пережили навчання без світла, а іноді й без зв’язку, без живого спілкування, під ракетними обстрілами й з численними тривогами. Однак, ми тримаємо свій освітній стрій і дякуємо всім: Збройним силам України, енергетикам, рятувальникам, педагогам за можливість учитися і не втрачати зв’язок з нашою Кремінською родиною.

За цей рік ліцеїсти освітніх закладів Кремінщини стали учасниками і переможцями численних інтелектуальних змагань, творчих конкурсів, проєктів, акцій. У період з жовтня по грудень 2022

Середа, 31 травня 2023 10:07

Малі та середні сімейні й жіночі підприємства мають шанс отримати гранти на розвиток бізнесу через програму USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Який розмір грантів? 

У межах ініціативи планується надання грантів у розмірі від 10 тис. до 35 тис. доларів США.

На які цілі надаватиметься грантова підтримка?

Грантову підтримку може бути надано на такі напрями:

 • релокація бізнесу, 
 • відкриття нового напряму бізнесу, 
 • масштабування бізнесу на території України, 
 • вихід на міжнародні ринки.

Хто може подати заявки на участь у грантовому відборі?

До участі у грантовому відборі допускатимуться лише грантові заявки від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які відповідним чином зареєстровані згідно із законодавством.

Увага! Під час конкурсу не розглядатимуться грантові заявки від бізнесів, основна діяльність яких передбачає перепродаж товарів і послуг.

Як взяти участь?

Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Заявники повинні подати заповнену грантову заявку (Додаток А) та деталізований бюджет гранту (Додаток B). Інструкції щодо заповнення заявки та шаблони доступні у форматі Word за цим посиланням

Термін подачі заявок?

Заявки на участь у програмі можна подати до 24 липня 2023 року. 

Більше інформації про заявку, необхідні документи та критерії відбору – за посиланням.

Вівторок, 30 травня 2023 16:07

До Мінреінтеграції надходять звернення від громадян щодо обмеження витрат з рахунків, на які накладено арешт органами Державної виконавчої служби (ДВС) чи приватними виконавцями.

Для обговорення цього питання була проведена нарада за участю представників Мінреінтеграції та Мін’юсту.

Чинним законодавством визначено, що наразі фізична особа може витрачати з арештованого поточного рахунку не більше 13 400 гривень на місяць. Також з нього можна сплачувати податки та збори без урахування арешту.

У разі накладення арешту на кошти на декількох рахунках або наявності кількох виконавчих проваджень для здійснення видаткових операцій має бути визначений лише один рахунок в одному банку.

Щоб визначити такий рахунок, особа має звернутися до органу ДВС чи приватного виконавця, який наклав арешт на її кошти, з відповідною заявою. Її можна подати у паперовій або електронній формі.

У заяві обов’язково зазначаються номер поточного рахунку та назва банку, в якому відкрито такий рахунок.

З більш детальним роз’ясненням можна ознайомитися за посиланням.

Для додаткових консультацій звертайтеся до центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні).

Вівторок, 30 травня 2023 15:07

З метою підвищення обізнаності населення щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Кремінська міська військова адміністрація надає відповідні інформаційні матеріали.

Громадяни можуть звертатися за захистом своїх прав і свобод до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якщо їх порушили органи державної влади, органи місцевого самоврядування (міські, сільські, селищні ради, ВА, ВЦА) та їхні посадові й службові особи, а також юридичні та фізичні особи.

Як це зробити, дивіться у інфографіці, підготовленій Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з партнерськими організаціями.

Вівторок, 30 травня 2023 11:07

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям ряд компенсаційних програм для підтримки та розвитку бізнесу. Серед них:

 1. Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ від 10 лютого 2023 р. № 124), яка включає:
П'ятниця, 26 травня 2023 15:17

З метою фіксації та подальшого відновлення зруйнованого майна та інфраструктури (після деокупації території громади), шкода та збитки яким завдані внаслідок військової агресії рф проти України, Кабінетом Міністрів України було створено «Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури» (далі – Фонд). Порядок використання коштів з рахунка Фонду затверджено постановою КМУ від 29.07.2022 № 879 (далі – Порядок).

Відповідно до підпункту 6 пункту 4 Порядку, кошти Фонду використовуються для відновлення зруйнованого майна та інфраструктури об’єктів туристичного призначення – готелів, інших об’єктів, призначених для надання послуг з розміщення, закладів харчування, курортних закладів (всіх форм власності).

Одержувачами коштів Фонду є центральні органи виконавчої влади, які подають звернення щодо розподілу коштів Фонду.

Для формування реєстру пошкоджених об’єктів туристичного призначення та подальшим поданням звернення разом із доданими до них матеріалами щодо прийняття рішення про оголошення цільового збору коштів на конкретний об’єкт зруйнованого майна, Державне агентство розвитку туризму України, як ЦОВВ у сфері туризму, пропонує заповнити google-форму по вже наявним фактам за посиланням http://surl.li/ejeit або

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewUzzqsIy6utq-Mxr443l5NnYScw7aYUpjKAvPd34WrzZJvw/viewform

На кожен об’єкт форма заповнюється окремо.

П'ятниця, 26 травня 2023 15:07

Луганський обласний центр зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці внутрішньо-переміщеним особам з Луганської області.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка за робітничою професією, підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю ; підготовка на наступному рівні освіти (крім третього освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти ); спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Для отримання ваучера особа подає до центру зайнятості заяву, а також надає:

 • паспорт
 • трудову книжку;
 • документ про освіту;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Категорії осіб, які можуть отримати ваучер та порядок видачі ваучерів тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2013-%D0%BF#Text

Повний Перелік професій, спеціальностей для навчання за якими може бути виданий ваучер тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0946-20#Text

Звертайтеся за телефоном 0999783630 с понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00.

Вівторок, 23 травня 2023 08:17

23 травня Україна вшановує пам’ять всіх Героїв, які боролися за суверенітет і незалежність нашої країни та зараз виборюють нашу свободу, територіальну цілісність та право жити у вільній, незалежній державі.

Українські Герої — це українці, які жили в різні епохи й захищали рідну землю. Вони ставали до лав руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, а також Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії. Сьогодні ж це свято всіх, хто бореться за незалежність, територіальну цілісність і суверенітет України.

День Героїв України покликаний відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму. Адже столітні випробування нашого народу ще раз засвідчили, що Україна лише тоді буде могутньою державою, коли національна ідея з кожним поколінням передаватиметься від діда до батька, від батька до сина. Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про Героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну.

А особливо важливим цей день став після 24 лютого 2022 року, коли відбулось повномасштабне вторгнення рф на територію України. Захисники і Захисниці України щоденно відстоюють суверенітет, територіальну цілісність та недоторканість нашої держави. Їх хоробрість, жертовність та вияв глибинної любові до власної країни назавжди залишаться в історії України.

Отже, у наш час, День Героїв це не лише можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, але і звернути увагу на живих Героїв, які сьогодні воюють з найлютішим ворогом за нашу свободу, демонструючи незборимість української нації, велич духу українських вояків — борців за волю нашої держави.

У цей день бажаємо кожному Перемоги, аби на нашій рідній землі нарешті запанували мир і злагода. Добра Вам і Вашим родинам, а нашій державі – процвітання, сили і слави!

Слава Україні! Героям слава!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Понеділок, 22 травня 2023 13:17

Йдеться про документ, який надає громадянам право безоплатно пройти навчання у закладах освіти за затвердженим переліком професій і спеціальностей.

Зокрема, на підставі ваучера здійснюється перепідготовка за робітничою професією, підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізація чи підвищення кваліфікації.

Ваучер на навчання може бути виданий в тому числі внутрішньо переміщеним особам та ветеранам, якщо вони:

 • не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
 • не отримували ваучер раніше;
 • не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
 • мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

Скориставшись можливістю отримати такий ваучер від держави, ці громадяни матимуть більше шансів працевлаштуватися за обраною спеціальністю.

https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Неділя, 21 травня 2023 09:07

21 травня 2023 року в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Після широкомасштабного вторгнення росії на територію України терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора. Катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів – здавалося, що все це з падінням радянської системи назавжди залишилось в історії. Але ідеологічні спадкоємці СРСР у путінській росії знову принесли на українську землю масові політичні репресії.

З огляду на все, що ми знаємо про Бучу, Ірпінь, Гостомель, Маріуполь, з огляду на відомості, які продовжують надходити з окупованих міст Донбасу, День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.

В умовах нинішньої війни наша громада не має змоги масово вшанувати пам’ять жертв політичних репресій. Проте людська пам’ять не знає кордонів, тому цього року віддати шану безневинно вбитим можна вдома, за кордоном, в укритті, у прихистку – згадати тих, кого свавільно закатував одвічний ворог.

Жива пам’ять дає нам наснагу боротися, щоб радянський режим був засуджений усім світом на рівні з нацизмом. Боротися за світ без тоталітаризму. І лише перемога над абсолютним злом – росією - здатна поставити крапку в історії цих злочинів.

Четвер, 18 травня 2023 09:37

Шановні земляки!
Сьогодні українці відзначають День вишиванки.

Українська вишиванка сягає в давню історію нашої державності. І хоч доля України завжди була непростою, та у нинішні часи українська вишита сорочка набула особливого значення. Вишиванку зараз вдягають як ніколи усвідомлено, бо її значення є дуже глибоким. Сьогодні вона стала символом української сміливості, свободи та нескореності, надважливою річчю не тільки для кожного українця, а й для всього світу, який просто закохався у стародавні українські сорочки!

Нехай розквітне наша ненька-Україна барвистим візерунками! Хай неповторні вишиті сорочки оберігають від бід кожну українську родину і захищають від ворожих куль наших Героїв-захисників. Бажаємо всім нам мирного неба після перемоги над російським ворогом!

Зі святом, сильна та вільна Україно!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Понеділок, 15 травня 2023 10:23

Переселенці можуть звернутися до юриста - регіональної соціальної спеціалістки у Луганській області за проєктом від БО "БФ "Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Євгенії Добродзій.

Телефон: +38 (063) 21-444-17
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Звертайтесь: понеділок - п'ятниця з 12:00 до 16:00.

Середа, 10 травня 2023 14:07

Відсьогодні всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення для отримання державної допомоги для відновлення свого житла. Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо.

У Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України надали інструкції для громадян та громад: https://decentralization.gov.ua/news/16555.

Середа, 10 травня 2023 13:37

За процесуального керівництва прокурорів Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області повідомлено про підозру мешканцю м.Рубіжне у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що до захоплення території Луганської області мешканець міста Рубіжне працював в комунальному некомерційному підприємстві «Рубіжанська центральна міська лікарня» на посаді лікар-хірург.

Після повномасштабного російського вторгнення на територію України, чоловік у січні 2023 року став так званим «головним лікарем Кремінської центральної районної багатопрофільної лікарні лнр», яка є складовою частиною виконавчого органу окупаційної влади так званого «министерства охраны здоровья лнр».

На займаній посаді він організовує роботу медичного закладу за законодавством країни агресора та всіляко підтримує збройну агресію рф проти України.

За протиправні дії підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права до 15 років обіймати посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Вівторок, 09 травня 2023 20:37

Неодмінно ще зберемося у Кремінній!

Вже вдруге День пам’яті та примирення в Україні проходить в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Та попри всі виклики й труднощі, українці приділяють належну увагу цим пам’ятним датам. Так, ліцеїсти та педагоги Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії», який уже двічі є «переселенцем», 8 травня 2023 року вшанували памʼять жертв Другої світової війни хвилиною мовчання та переглянули тематичний фільм.

А пізніше до військового навчального закладу, який тимчасово перемістився до міста Березань, завітали давні друзі: заслужена артистка України, співачка, телеведуча, волонтерка Анжеліка Рудницька; начальник управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської облдержадміністрації Аліна Адамчук; заступниця начальника Кремінської міської військової адміністрації Наталія Макогон. Поважних гостей радо зустрічав начальник ліцею, бригадний генерал Валерій Ємбаков.

І ця зустріч видалася надзвичайно теплою, душевною та зворушливою, наче вдома побували. Наталя Макогон привезла для ліцеїстів солодощі, керівнику закладу передала пам’ятний сувенір від кремінян. А ще, за сприяння керівництва Кремінської міської військової адміністрації та за підтримки закордонних волонтерів, до ліцею приїхав вантажний бус, який тепер працюватиме для потреб навчального закладу!

Ліцеїсти поділилися тим, що дуже сумують за Кремінною, де розміщувався найпрестижніший заклад військової підготовки європейського зразка. Але ніхто з них не засмучується, бо всі впевнені: ми обов’язково ще зустрінемося вдома.

Вівторок, 09 травня 2023 09:17

Сьогодні, 9 травня 2023 року, Україна вперше відзначає День Європи одночасно з країнами ЄС.

Кремінська громада вже давно знайшла собі побратимів у Європейському Союзі. Останніми роками ми активно переймали їх успішний досвід із залучення інвестицій, захисту довкілля, впровадження енергоефективних заходів та громадської участі. Ми реалізували масу міжнародних проєктів, досягнувши позитивних результатів у різних сферах.

І сьогодні, в умовах військової агресії росії проти України, ми подовжуємо цю співпрацю з великою європейською родиною в напрямку допомоги внутрішньо переміщеним особам та пошуку шляхів відновлення громади після деокупації. Завдяки цій потужній підтримці ми впевнено крокуємо у світле майбутнє поряд із цивілізованими світом та разом щодня наближаємо наш День Перемоги!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Вівторок, 09 травня 2023 09:07

Єдині з Україною: заступниця начальника Кремінської міської військової адміністрації Наталя Макогон у складі української делегації відвідала США в рамках програми «Відкритий Світ».

Програма «Відкритий світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам різних галузей зустрітися зі своїми американськими колегами, обмінятися досвідом та ідеями.

Цього року повномасштабна війна росії проти нашої держави дещо змінила вектор програми. Основна мета візиту українців до США полягала не тільки в перейманні досвіду та налагодженні партнерських відносин, а також і в тому, щоб по максимуму розповісти американцям про події в Україні та спільно обговорити шляхи нашого відновлення.

Тож, наприкінці квітня до Вашингтону приїхали делегати з України від Кременчуцької, Зеленодольської, Шульгинської та Кремінської громад.
У перші дні перебування в Штатах учасники поїздки відвідали офіс NSCA та побували на одному з наймасштабніших шоу Virginia International Tattoo. Це Міжнародна виставка військових оркестрів, яка проводиться в історичному морському місті Норфолк штату Вірджинія. У заході щорічно беруть участь понад 1000 артистів з різних країн світу. А цьогоріч до Міжнародного військового фестивалю долучилася жіноча барабанна група з Одеси Crazy Drummers.

«Вперше Україна узяла участь в цьому масштабному та видовищному Міжнародному параді, - розповіла Наталя Макогон, - Більш того, саме українцям було надано право відкрити фестиваль НАТО! Деякі учасники парадної ходи тримали в руках українські прапори, а одна з трибун підсвічувалася жовто-блакитними кольорами. Буквально на кожному кроці, під час кожної зустрічі відчувалася надзвичайна підтримка України та шанобливе ставлення до нас».

Перебуваючи в Америці, Наталя Макогон спільно з делегацією здійснила серію корисних зустрічей. Наприклад, відвідала пожежно-рятувальну службу міста Норфолк, а також Департамент управління з надзвичайних ситуацій штату Вірджинія. Дізналася про роботу цих служб в США та практики, які можуть бути корисними для України. А директорка Департаменту соціальних служб Норфолка Denise Gallop ознайомила українців з низкою соціальних послуг, які надаються в місті. Спільно з представниками Конгресу штату Вірджинія обговорили низку важливих тем, пов'язаних з ситуацією в Україні, зокрема, післявоєнне розмінування територій, проблеми навколишнього середовища та глобального потепління.

В один із днів українська делегація відвідала чергове засідання міської ради Норфолка, де разом з представниками міської влади обговорили питання безпеки та стабільності в Україні, співпрацю та можливості для майбутніх спільних проєктів.
Також українці ознайомилися з роботою місцевих комунальних служб, оглянули водоочисні споруди, вивчили особливості переробки твердих побутових відходів в Америці.

«Ця поїздка видалася дуже насиченою та корисною для обох сторін. Ми не тільки навчалися та ділилися досвідом, а й багато спілкувалися: з американськими колегами, з представниками НАТО, з пересічними мешканцями країни, - підсумовує своє відрядження Наталя Макогон, - Коли люди дізнавалися, що ми з України, то кожен волів якось підтримати нас, зробити подарунок нашим родинам, а також з перших вуст почути про ситуацію в нашій державі. І ми розповідали: про міста, знищені російським агресором, про злочини, скоєні військовими рф на окупованих територіях, про весь той геноцид, який зараз вчиняє росія. І нами, нашою силою, вірою, мужністю та згуртованістю справді захоплюється увесь світ! Ми в цьому вкотре переконалися. А ще нас запевнили: США завжди непохитно підтримуватиме територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України».

Понеділок, 08 травня 2023 08:07

Шановні земляки!

Цими днями Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а також спільно з країнами Європейського Союзу - День Європи.

Головним посилом цьогорічного відзначення в нашій державі цих пам’ятних дат є демонстрація об’єднання країнами-партнерами зусиль задля відновлення миру через перемогу над державою-агресором – російською федерацією, та подолання тероризму, піднесеного москвою до рівня державної ідеології. Також спільне вшанування знакових історичних подій є важливим чинником підтвердження європейської ідентичності Українського народу і незламності нашого європейського курсу.

Вже другий рік поспіль річниця перемоги над нацизмом відзначається в умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За цей час кремлівський режим повною мірою проявив свою злочинну сутність, намагаючись завдати Українському народові максимальної шкоди, знищуючи нашу цивільну інфраструктуру, вчиняючи терор проти мирних людей, у насильницький спосіб переміщуючи наших дітей на територію росії, фактично здійснюючи злочин геноциду, що визнала у своїй резолюції Парламентська асамблея Ради Європи та закликала Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

На означення злочинної політики тоталітарної московської кліки сформувався співзвучний термін «рашизм» - сучасний нацизм, проти якого нині так само бореться цивілізований світ, як і проти нацизму в минулому. А Україна сьогодні є форпостом у цій боротьбі, флагманом «антипутінської коаліції», разом з тим ми сплачуємо невимовно високу ціну за майбутню спільну перемогу людяності над антигуманним кремлівським режимом.

І чим швидше спільними зусиллями цивілізованого світу буде досягнута наша перемога, тим меншою буде кількість жертв цієї віроломної війни. Внесок України в перемогу світової цивілізації над московською дегенерацією та досягнені результати вже перевищили всі розрахунки і сподівання як ворога, так і наших партнерів. Світ захоплюється нацією неймовірно сміливих людей – українців!

Сьогодні, віддаючи найглибшу шану тим, хто сімдесят вісім років тому захистив Україну і весь світ від гітлерівської навали, від усього серця висловлюємо слова подяки і підтримки нашим Героям-захисникам, які зараз боронять незалежність і суверенітет України від путінського фашизму.

Ми боремось за мир на рідній землі. Ми боремось за мирне та безпечне життя всього вільного світу. За нами правда! З нами Бог! Ми переможемо!
Пам'ятаємо – перемагаємо!

Честь і слава вам, живим! Вічна пам’ять полеглим!
Слава Україні!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

П'ятниця, 05 травня 2023 12:57

Для отримання компенсації від держави за зруйноване майно, українцям необхідно надати документ, який підтверджує право власності. Однак, через руйнування будинків багато українців втратили деякі документи.

У разі втрати документа на право власності, видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством юстиції України розробили інфографіку щодо порядку відновлення знищених або втрачених документів на право власності пошкодженого/зруйнованого житла.

Якщо у вас виникли проблеми з відновленням документів, звертайтеся на гарячу лінію безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103.
Також скористатися порадами юристів можна через Telegram-бот: @LegalAidUkraineBot.

Четвер, 04 травня 2023 15:27

За процесуального керівництва Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської обласної викрито жителя м. Кремінна Луганської області, який допомагав ворогу в організації нелегітимного референдуму на тимчасово окупованих територіях щодо входження до складу рф.

Слідством встановлено, що він безпосередньо брав участь у проведенні 23-27 вересня 2022 року незаконного волевиявлення серед місцевого населення. Під час здійснення противоправної діяльності місцевий мешканець добровільно виконував функції так званого «члена територіальної виборчої комісії», створеної окупаційною владою держави-агресора.

Крім цього, він складав списки виборців, ідентифіковував осіб, що прийшли для голосування, видавав «бюлетені». Також у складі «виборчих комісій» забезпечував підрахунок голосів та складання «протоколу» так званого «референдуму».

На підставі зібраних доказів жителю Кремінної заочно повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110), та участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території ( ч. 5 ст. 111-1).

Останньому загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Середа, 03 травня 2023 10:07

СБУ ідентифікувала особу ще одного ворожого призначенця, який увійшов до складу рашистської окупаційної адміністрації у Лисичанську.

Йдеться про так зв. «начальника управления жилищно-коммунального хозяйства администрации г. Лисичанска лнр».

Встановлено, що це двічі судимий за тяжкі злочини рецидивіст, який ухиляється від виконання судового вироку та перебуває у розшуку.

У 2013 р. мешканець Лисичанська отримав першу судимість за ч. 3 ст. 186 (грабіж, що завдав значної шкоди потерпілому).

У 2018 р. він був заочно засуджений до 12 років 6 місяців позбавлення волі за викрадення та незаконне позбавлення волі людей, торгівлю людьми, участь у незаконних збройних формуваннях, незаконне поводження зі зброєю, вчинення правопорушень організованою групою, ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 149, ч. 2 ст. 260 , ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст.27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ст. 70 Кримінального кодексу України).

Судові вироки отримали також четверо його спільників.

Доведено, що він був організатором групи, яка у 2014 році в Лисичанську викрадала та незаконно утримувала людей, примушувала їх рити окопи та будувати укріпспоруди для бойовиків «лнр». Злочинці відпускали своїх жертв лише у разі отримання викупу від родичів. Після звільнення Лисичанська фігурант втік до окупованої території Луганщини і брав участь у бойових діях проти України.

З липня минулого року він обіймає керівну посаду в незаконному «органі влади» та бере участь у медійних заходах рашистів.

Зловмисник отримав від СБУ підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Це не перший кримінальник, якого окупанти призначили на керівну посаду у місті.

Так зв. «начальником Лисичанского государственного пожарно-спасательного отряда МЧС и ликвидации последствий стихийных бедствий лнр» наразі є злочинець, заочно засуджений до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна за вчинення тяжких злочинів у складі злочинної організації «казачья национальная гвардія всевеликого войска донского».

У 2014 році учасники злочинної спільноти нападали на місцевих мешканців та відбирали у них майно, викрадали людей, незаконно позбавляли їх волі, били, знущались та експлуатували.

СБУ вживає заходи для притягнення до кримінальної відповідальності цих та інших ворожих поплічників, аби жоден із них не уникнув покарання за свої злочини.

Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Луганській області

Неділя, 30 квітня 2023 07:07

Шановні військовослужбовці та ветерани прикордонної служби!

Прийміть сердечні вітання з нагоди вашого професійного свята – Дня прикордонника.

Ви завжди мужньо несли свою службу, щодня оберігаючи кордони нашої держави та спокій всіх українців. А у нелегкі для нашої Батьківщини часи ви першими зустріли окупанта на українських кордонах, давши гідну відсіч військовій агресії проти України. Саме від українських прикордонників окупант тепер знає напрямок свого свого руху - за російським кораблем.

Сьогодні прикордонники залишаються символом мужності і патріотизму, честі та сили, звитяги та гідності. Ви є найважливішою ланкою в системі зміцнення національної безпеки та непорушності державного кордону незалежної України, захисту її політичних та економічних інтересів.

Ми схиляємо голови перед прикордонниками, які віддали життя за нашу свободу. Вічна памʼять героям!

Зичимо усім військовослужбовцям та ветеранам прикордонної служби міцного здоров'я, оптимізму, життєвих гараздів, родинного миру і спокою, невичерпної енергії у виконанні почесних обов'язків, нових успіхів і якнайшвидшої перемоги над ворогом!

Слава українським прикордонникам!
Слава Україні!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Середа, 26 квітня 2023 09:17

26 квітня 1986 року сталася одна із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства: як за кількістю загиблих та потерпілих, так і за економічними збитками. В цей день з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу.

Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані.

На жаль, з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України Чорнобиль встиг пережити другу катастрофу - окупацію московськими загарбниками. 24 лютого 2022 року росіяни захопили зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від російських військ, які тижнями утримували персонал станції у заручниках, вели там воєнні дії та мародерили. Через окупантів найбільша техногенна катастрофа на ЧАЕС мало не повторилася. Та на цьому ворог не зупиняється. Вже другий рік він продовжує здійснювати екологічний тероризм в Україні, знищуючи наші ліси і заміновуючи поля, та погрожує ядерною війною всьому світу. Саме росія нині становить найбільшу загрозу для всього людства.

Сьогодні ми вшановуємо памʼять про всіх загиблих в катастрофі та померлих від неї громадян, вклоняємося героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків.

Ми глибоко вдячні кожному причетному до ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, хто виявив героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах.

Кремінська міська військова адміністрація

Вівторок, 25 квітня 2023 15:47

Луганський обласний центр зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці внутрішньо переміщеним особам з Луганської області.

На підставі ваучера здійснюється перепідготовка за робітничою професією, підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовка на наступному рівні освіти (крім третього освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти); спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Для отримання ваучера особа подає до центру зайнятості заяву, а також надає:

 • паспорт;
 • трудову книжку;
 • документ про освіту;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Категорії осіб, які можуть отримати ваучер, та порядок видачі ваучерів тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2013-%D0%BF#Text

Повний перелік професій, спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер, тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0946-20#Text

Звертайтеся за телефоном: 0999783630, з понеділка по п'ятницю, з 9:00 до 16:00.

П'ятниця, 21 квітня 2023 15:27

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку, 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

У 2023 році Всесвітній день охорони праці присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на роботі.

Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено Конституцією України.

Однак, з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком.

Безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дії вибухових предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.

Наразі Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань організації безпечних умов праці. Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби, на інформаційному порталі pratsia.in.ua та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс онлайн консультацій «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації, безпосередньо спілкуються з людьми тощо. Також на інформаційному порталі рекомендації як працювати безпечно в умовах війни.

За інформацією Держпраці

Четвер, 20 квітня 2023 10:07

20 квітня кожного року світ відзначає День вдячності волонтерам.

Це дійсно дуже важливе свято, адже сьогодні волонтери України стали справжніми супергероями! Вони під обстрілами доставляють гуманітарну допомогу, вивозять людей із прифронтових зон та деокупованих територій, підтримують Збройні сили України, допомагають переселенцям, рятують тварин. Волонтери мають велике бажання допомогти іншим і роблять це навіть у неможливих умовах.

Дякуємо усім добровольцям, відважним і добрим людям, за неоціненний внесок у наближення нашої спільної перемоги! Адже саме на потужному волонтерському русі зараз тримається внутрішній фронт країни.

Разом переможемо. Бережіть себе!

Слава нашим волонтерам!
Слава Україні!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Понеділок, 17 квітня 2023 13:27

Шановні пожежники, дорогі ветерани пожежної охорони!

Вітаємо вас із професійним святом – Днем працівників пожежної охорони!

Ваш внесок у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей - неоціненний. Ваша робота – це щоденний ризик навіть у мирне життя. А сьогодні, під час повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, ця небезпека зросла в рази. Ви гасите пожежі під обстрілами, розбираєте завали зруйнованих будівель, рятуючи звідти людей, ви розвозите гуманітарну допомогу в деокуповані міста і села. Ви стали Героями України нашого часу, які не мають зброї!

Шановні вогнеробці! Прийміть нашу подяку за щоденний подвиг і побажання удачі, здоров’я, впевненості у своїх силах, витримки і наснаги, сімейного затишку!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація

Неділя, 16 квітня 2023 08:07

Христос Воскрес!
Воскресне Україна!

Вдруге ми відзначаємо Великдень в умовах повномасштабної війни, а також не вдома, бо майже рік тому наша Кремінна була окупована рашистськими загарбниками.

За цей час ми всі змінилися, стали могутнішими, впевненішими у своїх силах та намірах, ми показали всьому світу, наскільки сильно любимо рідну землю. Навіть, коли наші родини розкидані по всій країні та по всьому світу, коли українські Захисники зустрічають це світле свято в окопах, а міста продовжують знищуватися ворогом, у ці Пасхальні дні ми не втрачаємо надії на нашу перемогу, перемогу добра над злом і життя над смертю! І ці надії обов’язково справдяться.

Доземно вклоняємося нашим Героям за їх мужність та незламність. Нехай Господь Бог оберігає Вас, дарує силу та зміцнює дух.

Шановні мешканці Кремінської громади!

Від усього серця бажаємо кожному благодаті, миру, злагоди та душевної величі. Нехай цей Великий День принесе всім щастя, здоров’я, любов та непохитну віру у відродження України та її світле майбутнє!

Зі святом Христового Воскресіння!

З повагою, Кремінська міська військова адміністрація