Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Понеділок, 27 квітня 2020 13:51

59 сесія. Про внесення змін до рішення Кремінської міськради від 09.09.2009 №34/9 “Про затвердження Положення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кремінна”

КРЕМІНСЬКА МІСЬКА РАДА
КРЕМІНСЬКОГО РАЙОНУ ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’ЯТДЕСЯТ ДЕВ’ЯТА
CECIЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я

« » травня 2020 року

Кремінна

№59/

Про внесення змін до рішення
Кремінської міської ради від 09.09.2009
№34/9 “Про затвердження Положення
про присвоєння звання “Почесний
громадянин міста Кремінна”

 

З метою вшанування осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток міста Кремінна, керуючись ст. 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада

ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до рішення Кремінської міської ради від 09.09.2009 №34/9, виклавши Положення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кремінна” (додаток 1) у новій редакції.
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, культури, туризму, молоді та спорту.

 

Міський голова                              Ю. О. ПРОКОПЕНКО


Додаток 1
до рішення Кремінської міської ради
від__.05.2020 № 59/__

Положення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кремінна”

 

  1. Загальні положення

1.1. Звання “Почесний громадянин міста Кремінна” (далі – звання) присвоюється мешканцям міста Кремінна, інших регіонів України, громадянам інших країн, які зробили видатний внесок у розвиток міста Кремінна та піднесення його статусу, враховуючи світову та вітчизняну практику відзначення видатних осіб.

1.2. Підставами для присвоєння звання є:
– видатні заслуги в галузі науки, техніки, культури, мистецтва, фізичної культури та спорту, виховання та освіти, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки, зміцнення миру та міжнародного співробітництва, розвитку економіки та виробництва, містобудування та архітектури, охорони правопорядку та громадської безпеки, укріплення демократії та захисту прав людини і громадянина та в інших галузях;
– особиста мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового та громадянського обов’язку на благо міста Кремінна та України;
– творча діяльність, що сприяє розвитку міста Кремінна, просуванню його позитивного іміджу в Україні та за кордоном.

1.3. Звання присвоюється виключно рішенням Кремінської міської ради.

1.4. Звання присвоюється лише раз і є довічним.

1.5. Особам, яким присвоюється звання, вручається посвідчення розміром 9x6 см з написом на титульній сторінці “Почесний громадянин міста Кремінна”.

1.6. Звання може бути присвоєно посмертно.

 

  1. Порядок представлення до присвоєння звання “Почесний громадянин міста Кремінна” та прийняття рішень

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання належить:
– Кремінському міському голові;
– виконавчому комітету Кремінської міської ради;
– постійним комісіям Кремінської міської ради;
– юридичним особам (незалежно від форми їх власності);
– трудовим колективам, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян);
– фізичним особам (за умов підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими об’єднаннями чи організаціями, тощо).

2.2. Самовисування на звання не розглядаються.

2.3. При висуванні кандидатури для розгляду до міської ради подаються клопотання, а також документи, які мають містити:
– вичерпні біографічні дані про кандидата;
– обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток міста або визнання його визначних заслуг;
– відгуки юридичних, фізичних осіб, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (за наявності).

2.4. Робота з акумуляції клопотань, їх узагальнення, підготовка проєктів рішень з питань присвоєння звання покладається на секретаря міської ради.

2.5. Присвоєння звання приурочується до Дня міста або ювілейної дати громадянина.

 

  1. Порядок вручення посвідчення до звання “Почесний громадянин міста Кремінна”

3.1. Громадянам, яким присвоєно звання, вручається посвідчення в обстановці урочистості та широкої гласності під час святкування Дня міста чи ювілею громадянина.

3.2. Посвідчення вручає міський голова або за його дорученням один із заступників міського голови або секретар міської ради.

3.3. У разі присвоєння звання посмертно, посвідчення вручається родині чи близьким особам померлого.

3.4. Повідомлення про присвоєння цього звання оприлюднюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Кремінської міської ради.

 

  1. Права, пільги та компенсації громадянам, яким присвоєно звання “Почесний громадянин міста Кремінна”:

4.1. Почесні громадяни міста Кремінна мають право бути присутніми на сесіях Кремінської міської ради та брати участь в їх роботі.

4.2. Почесні громадяни міста Кремінна запрошуються до участі у заходах, присвячених державним та міським святам, інших урочистих подіях.

4.3. За рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради можуть відзначатись ювілеї осіб, удостоєних звання.

4.4. Особи, удостоєні звання, мають право першочергового прийому міським головою, секретарем міської ради, посадовими особами місцевого самоврядування, працівниками підприємств, установ та організацій, засновником яких є Кремінська міська рада

4.5. За рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради виконавцю волевиявлення померлого Почесного громадянина міста Кремінна або особі, яка зобов’язалась поховати померлого, відшкодовуються витрати на поховання (надається матеріальна допомога) в межах вартості ритуальних послуг, але не більше ___________. Для надання матеріальної допомоги на поховання Почесного громадянина міста Кремінна виконавець волевиявлення померлого або особа, яка зобов’язалась поховати померлого, подає:

- особисту заяву;

-копію паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру) заявника;

-копію свідоцтва про смерть Почесного громадянина міста Кремінна;

- документи, які підтверджують вартість ритуальних послуг.

У разі необхідності виконавчий комітет Кремінської міської ради має право запропонувати надати додаткові документи, необхідні для прийняття рішення про надання матеріальної допомоги.

4.6. За рішенням виконавчого комітету Кремінської міської ради особам, удостоєних звання, після смерті за рахунок коштів міського бюджету або залучених коштів встановлюються меморіальні дошки на будівлях, пов’язаних з життям та діяльністю Почесних громадян міста Кремінна.

 

  1. Позбавлення звання “Почесний громадянин міста Кремінна”

5.1. Питання щодо позбавлення звання вирішує Кремінська міська рада з попереднім погодженням постійних депутатських комісій у разі вчинення особою умисного злочину (за наявності вироку суду, який набрав законної сили), або інших дій, що не дають морального права носити це звання.

 

Головний спеціаліст з юридичних питань                 А. Г. Редя

Read 353 times
Kremins'ka TG
NY Kremins'ka TG