Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

Зеленая Кременная. Фотографии природы

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

Середа, 22 квітня 2020 11:00

Посилення відповідальності за підпал сухої трави

Кремінський відділ
Сєвєродонецької місцевої прокуратури

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Закон, що його підписав Президент, посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Також, вказаний Закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також, санкцією статті передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, санкцією статті передбачена відповідальність у вигляді обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У разі виявлення вищезазначених фактів, жителі Кремінського району можуть звернутись зателефонувавши «102» або до Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури за номером «3-11-81».

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                       М.О. Юшко

Read 459 times
2020 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.