Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Прокуратура

Прокуратура (44)

Корисні копалини належать до непоновлюваних природних ресурсів, геологічна швидкість утворення або акумуляції яких є значно меншою, ніж швидкість їх споживання людиною. За своїм призначенням вони поділяються на корисні копалини загальнодержавного та місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827 до корисних копалин місцевого значення віднесено: вапняк, гажа, гіпс, сапропель (сировина для хімічних меліорантів ґрунтів); гіпс, вапняк, крейда (сировина для будівельного вапна та гіпсу); пісок (сировина піщано-гравійна); суглинок, супісок (сировина цегельно-черепична).

Згідно із статтею 23 Кодексу України про надра землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення загальною глибиною розробки до двох метрів та використовувати надра для господарських і побутових потреб.

Таким чином, для видобування корисних копалин, за винятком випадків, передбачених статтею 23 вказаного Кодексу, необхідно мати спеціальний дозвіл на користування надрами.

Видобуток корисних копалин місцевого значення, зокрема піску, досить розповсюджений, однак забір піщаної сировини наносить значну шкоду довкіллю. Самовільна розробка створює ситуації щодо небезпечного стану піщаних кар`єрів, викликає потребу у залучені більш досконалих програм щодо проведення рекультивації використаних піщаних кар'єрів, потребує вжиття чималих зусиль для того, щоб порушені землі привести до стану, придатного для їх експлуатації у сільському, лісовому господарствах. Розробка кар’єрів також створює проблему руйнування навколишніх доріг.

У зв’язку з тим, що передбачені чинним законодавством України заходи відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, які регулюються нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є достатньо ефективними, до винних осіб, за фактом розкрадання надр, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, передбачена ст. 47 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення права державної власності на надра).

Крім того, кримінальним законодавством не передбачалась відповідальність за незаконний видобуток корисної копалини - піску, який визначено корисною копалиною місцевого значення, так як положеннями статті 240 Кримінального кодексу України (далі – КК України) передбачалась кримінальна відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин лише загальнодержавного значення.

Законом № 1685-IX від 15.07.2021 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин» до статті 240 КК України внесено зміни щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, а також введено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин у великому розмірі та особливо великому розмірі, збільшено штрафи. Законом передбачена відповідальність не лише для фізичних, а й для юридичних осіб.

У примітці до зазначеної статті роз’яснено, що незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у значному розмірі, якщо їх вартість у тридцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у великому розмірі, якщо їх вартість у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Прийняття закону спрямоване на підвищення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин і покликане покращити ситуацію в сфері надрокористування.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької окружної прокуратури                       Ігор ЗАЇКА

Понеділок, 13 грудня 2021 09:57

Протидія корупції

Незважаючи на численні попередження про неминучу відповідальність за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, продовжують мати місце факти порушення антикорупційного законодавства.

Так, упродовж листопада 2021 року Кремінським відділом Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області забезпечено участь у судовому розгляді 2 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, стосовно колишнього депутата та працівника правоохоронного органу за фактом порушення вимог фінансового контролю (ч. 1 ст. 172 – 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Під час судового розгляду встановлено, що суб’єкти декларування, припинивши минулого року свої повноваження, несвоєчасно без поважних причин подали декларації перед звільненням за 2020 рік у встановлений законом термін.

Кремінський районний суд Луганської області, погодившись з доводами прокурора, визнав посадовців винними та застосував до кожного стягнення у виді штрафу.

Судові рішення набрали законної сили.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької окружної прокуратури             Ігор БАРАБАШЕВ

Шановні мешканці міста Кремінна та Сєвєродонецького району, якщо Вам стало відомо про корупцію, привласнення чи розкрадання бюджетних коштів, якщо Вам відомо про незаконне збагачення державними службовцями за рахунок державних коштів, незаконне нарахування надбавок, премій, привласнення державного майна або майна Кремінської об’єднаної територіальної громади, проведення незаконних державних закупівель, а також про інші протиправні дії з боку державних службовців, просимо інформувати про це безпосередньо до відділу прокуратури або анонімно поштою за адресою: вул.Центральна, 10, м.Кремінна Луганської області, індекс 92905, або на електронну адресу: kreminna@lugprok.gov.ua

Доводимо до відома громадян про те, що відповідно до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які надають допомогу у викритті корупції, або інших злочинів пов’язаних з незаконним використанням бюджетних коштів перебувають під захистом держави. Законом передбачено, що повідомлення про корупцію може здійснюватися без зазначення авторства, тобто анонімно. Водночас таке повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосуватиметься конкретної особи, міститиме фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Викривач, який повідомив про корупційний злочин має право на винагороду від держави.

Шановні громадяни, не залишайтесь байдужими, давайте разом подолаємо ці негативні явища в нашому суспільстві!

 

Прокурор Кремінського відділу                  О. Юшко

За зверненням Сєвєродонецької окружної прокуратури Луганської області рішенням суду передано в комунальну власність будівлю закладу позашкільної освіти-будинку культури площею 280 м2 вартістю 2 млн. грн. у селі Півневе Кудряшівської територіальної громади, що входить до складу Сєвєродонецького району.

Прокурори встановили, що приміщення перебувало у користуванні органу місцевого самоврядування без оформлення права власності та фактично вважалося безхазяйним.

Заяву прокуратури обґрунтовано тим, що сільська рада у визначені строки не звернулася із заявою про передачу майна у комунальну власність, що призвело до порушень інтересів держави у сфері охорони дитинства.

З метою недопущення незаконного заволодіння чи використання вказаної нерухомості сторонніми особами, окружна прокуратура подала заяву до суду самостійно.

Кремінський районний суд Луганської області підтримав позицію прокуратури та задовольнив заяву у повному обсязі.

 

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури          М. Шаройкіна

18.02.2021 Кремінським районним судом за обвинуваченням, яке підтримано прокурором Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури, засуджено жителя м. Кремінна за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, а саме за незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, до штрафу у розмірі 17000 гривень.

За встановленими судом обставинами співробітникам СВ ВП №2 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області під час санкціонованих обшуків за місцем мешкання засудженого та місцем мешкання його родичів, до якого останній мав доступ, виявлено та вилучено особливо небезпечний наркотичний засіб обіг якого заборонений – канабіс у кількості 494, 97 грама.

Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури разом ВП №2 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області постійно вживаються узгоджені заходи спрямовані на викриття правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, прекурсорів, їх аналогів та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  В. Погодін

 

«ПОГОДЖЕНО»
Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  Є. Сукач

Середа, 24 лютого 2021 10:57

Незаконне поводження зі зброєю

Статтею 263 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Вподовж 2020 року у провадженні правоохоронних органів Кремінського району перебувало 37 кримінальних проваджень за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 263 Кримінального кодексу України. За результатами досудового розслідування таких кримінальних проваджень, 31 кримінальне провадження направлено до суду, з яких судом розглянуто 29 кримінальних проваджень та судовий розгляд у 2 кримінальних провадженнях триває.

Факти незаконного поводження зі зброєю продовжують мати місце і у поточному році.

Так, у січні поточного року місцевий мешканець звернувся до Кремінського ВП ГУНП в Луганській області з заявою про добровільну здачу набоїв, знайдених ним у лісовому масиві на околиці м. Кремінна восени минулого року. За результатами досудового розслідування кримінальне провадження направлено до суду та розглянуто судом зі звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

З огляду на викладене, хочу застерегти мешканців Кремінської територіальної громади від незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, яке в першу чергу несе небезпеку для Вашого життя та здоров’я, а в разі виявлення такої небезпечної знахідки - невідкладно повідомте до органів правопорядку!

Довідково: санкція статті передбачає покарання на строк до 7 років позбавлення волі.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  М. Черний

 

«ПОГОДЖЕНО»
Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  Є. Сукач

Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою Луганської області до суду спрямовано 5 заяв про передачу безхазяйних нерухомих речей вартістю майже 3 млн.грн. площею 550 кв.м. у комунальну власність.

Прокурори з'ясували, що на території села Кудряшівка Кремінського району знаходяться п’ять безхазяйних приміщень та споруд, які ще на початку 2019 року державним реєстратором зареєстровані як безхазяйне нерухоме майно, але через бездіяльність органу місцевого самоврядування не передані у комунальну власність.

Відсутність власника створювала передумови для зловживань щодо розпорядження майном, ризики для знищення будівель та споруд.

Встановлені обставини стали підставою для звернення до суду із заявами з метою захисту інтересів держави в особі територіальної громади с. Кудряшівка.

Наразі Кремінський районний суд Луганської області відкрив провадження за всіма заявами прокурора та призначив справи до судового розгляду.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  Д. Головченко

03 лютого 2021 року у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури за участю керівників правоохоронних органів, які обслуговують територію Кремінської міської територіальної громади відбулась координаційна нарада з порядком денним «Про стан протидії злочинності та корупції на території Кремінського району за підсумками 2020 року».

У нараді брали участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Обговоривши результати роботи правоохоронних органів упродовж 2020 року нарада відзначила, що вжиті скоординовані заходи в цілому сприяли покращенню стану законності і правопорядку в районі, проте окремі питання потребують додаткової уваги та вжиття узгоджених заходів протягом поточного періоду 2021 року.

Так, при зменшенні по області загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень, на території району відбулось їх збільшення (з 455 до 489).

Разом з тим, відбулося зменшення кількості особливо тяжких злочинів, при збільшенні кількості умисних вбивств та замахів на їх скоєння (з 1 до 3), та значно зменшилась кількість скоєних грабежів (з 3 до 1).

Не вдалося уникнути зростання кількості облікованих тяжких злочинів, кількості злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, кримінальних правопорушень проти власності, у тому числі крадіжок та шахрайств.

Майже втричі більше виявлено злочинів у сфері господарської діяльності. Більше ніж вдвічі викрито кримінальних правопорушень за фактами вчинення злочинів проти довкілля, у тому числі у сфері незаконної порубки лісу, виявлено кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом наркотичних засобів, однак втричі менше обліковано кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Значно зменшилось число злочинів, вчинених неповнолітніми, та наявна тенденція до зниження злочинів, вчинених групою осіб, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини, однак питома вага останньої залишається значною.

Дещо знизився відсоток розкриття кримінальних правопорушень, при збільшенні рівня розкриття злочинів минулих років.

Повільно відбувається розслідування кримінальних правопорушень економічної спрямованості.

Потребує покращення робота, насамперед оперативних підрозділів, щодо виявлення актуальних злочинів у сфері службової діяльності передусім викриття кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, пов’язаних із отриманням неправомірної вигоди. Актуальним є питання протидії можливим незаконним заволодінням бюджетних коштів, виділених на боротьбу із «CОVID-19».

Фактично не змінюється залишок оперативно-розшукових справ щодо не розшуканих злочинців, безвісно зниклих осіб минулих років.

Потребує зменшення залишок незакінчених кримінальних проваджень, який залишається значним, у тому числі за рахунок кримінальних правопорушень по яких закінчилися строки давності.

До суду направлено 3 кримінальні провадження у сфері корупції за фактами надання неправомірної вигоди особам, по 2 з яких винесено обвинувальні вироки, 1 перебуває на розгляді. Спрямовано до суду 2 кримінальні провадження у бюджетній сфері за фактами необґрунтованого отримання особами грошових коштів, сума завданої шкоди державі у розмірі 24 тис. грн. відшкодована у повному обсязі під час досудового розслідування, справи розглянуті судом. По 3 обвинувальні акти направлено до суду в земельній, за фактами підробки договорів оренди землі, та лісовій сферах - незаконної порубки лісу, 2 з яких в об’єктах природно-заповідного фонду, по яким вже є остаточні судові рішення.

З метою підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та узгодження діяльності правоохоронних органів нарадою затверджені спільні організаційно-практичні заходи на наступний період.

 

Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                     Є.О. Сукач

За процесуального керівництва Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області сектором дізнання Кремінського ВП ГУНП в Луганській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно мешканця с.Новокраснянка Кремінської ОТГ Луганської області за фактом побоїв дитини.

За матеріалами дізнання, в листопаді 2020 року, вітчим, обурений зауваженнями малолітнього пасинка щодо безладу у кімнаті, наніс останньому удар кулаком в область грудної клітини завдавши фізичного болю та не спричинивши тілесних ушкоджень.

Вироком суду особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.126 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: частина 1 статті 126 Кримінального кодексу України передбачає покарання за умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень

 

Ювенальний прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  О. Волнова

Необхідною умовою забезпечення прав і свобод людини і громадянина, гідних (нормальних, безпечних) умов життя, збереження та примноження духовних і матеріальних цінностей суспільства є надійна охорона громадської безпеки. Тому вона віднесена законодавцем до числа самостійних важливих стрижневих цінностей, правове забезпечення охорони яких має своїм завданням Кримінальний кодекс України.

Суспільна небезпечність кримінальних правопорушень проти громадської безпеки полягає в тому, що вони порушують безпечні умови життєдіяльності - загальну (спільну) безпеку, безпеку життя, здоров’я, власності широкого і невизначеного кола осіб та безпеку інших цінностей суспільства, створюють небезпеку настання тяжких наслідків, а нерідко їх і заподіюють.

Одним із видів злочинів проти громадської безпеки становлять кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю, бойовим припасами або вибуховим речовинами, їх виготовленням, переробкою, недбалим зберіганням, викраденням, привласненням, вимаганням.

Природа зброї та предметів, що становлять підвищену небезпеку для оточення, полягає в тому, що вони є джерелами підвищеної небезпеки для життя і здоров’я людей, майна та довкілля. Ця внутрішня, притаманна їм здатність знищення, пошкодження навколишнього середовища, тобто володіння уражаючим ефектом, є їх об’єктивною та основною ознакою. Тому предмети злочинів проти громадської безпеки мають бути придатними для спричинення руйнувань, пошкодження, знищення оточення, мати властивості ураження людини, спричинення їй смерті чи тілесних ушкоджень, значної майнової шкоди. Якщо ознак такої придатності ці предмети не мають, поводження з ними не може спричинити шкоду громадській безпеці.

Зброя та предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення, призначені або можуть бути використані як засіб ураження живої цілі, знищення чи пошкодження оточуючого середовища. У них міститься можливість їх використання як засобів вчинення злочинів, безпосереднього спричинення шкоди.

Протягом минулого року у Кремінському районі зареєстровано 41 кримінальне правопорушення у сфері незаконного поводження зі зброєю. За результатами їх розслідування під процесуальним керівництвом прокурорів Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури прийнято рішення про закриття 5 кримінальних провадженнях, 11 - спрямовано до суду з обвинувальним актом, 25 - направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності. За результатами судового розгляду вказаних проваджень за участі прокурорів відділу на цей час 5 осіб засуджено з призначенням покарання та 25 осіб відповідно звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку з добровільною здачею органам влади зброї та бойових припасів.

Так, законодавець передбачив можливість звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили злочини, зазначені у частині 1 та 2 ст.263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), якщо останні добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Органами правопорядку постійно проводяться заходи, спрямовані на профілактику кримінальних правопорушень проти громадської безпеки.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури          В. Погодін

Сторінка 1 із 4
Kremins'ka TG
NY Kremins'ka TG