Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

BUS Довідка. Кремінна
Зеленая Кременная. Фотографии природы

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

Прокуратура

Прокуратура (37)

03 лютого 2021 року у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури за участю керівників правоохоронних органів, які обслуговують територію Кремінської міської територіальної громади відбулась координаційна нарада з порядком денним «Про стан протидії злочинності та корупції на території Кремінського району за підсумками 2020 року».

У нараді брали участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Обговоривши результати роботи правоохоронних органів упродовж 2020 року нарада відзначила, що вжиті скоординовані заходи в цілому сприяли покращенню стану законності і правопорядку в районі, проте окремі питання потребують додаткової уваги та вжиття узгоджених заходів протягом поточного періоду 2021 року.

Так, при зменшенні по області загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень, на території району відбулось їх збільшення (з 455 до 489).

Разом з тим, відбулося зменшення кількості особливо тяжких злочинів, при збільшенні кількості умисних вбивств та замахів на їх скоєння (з 1 до 3), та значно зменшилась кількість скоєних грабежів (з 3 до 1).

Не вдалося уникнути зростання кількості облікованих тяжких злочинів, кількості злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, кримінальних правопорушень проти власності, у тому числі крадіжок та шахрайств.

Майже втричі більше виявлено злочинів у сфері господарської діяльності. Більше ніж вдвічі викрито кримінальних правопорушень за фактами вчинення злочинів проти довкілля, у тому числі у сфері незаконної порубки лісу, виявлено кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом наркотичних засобів, однак втричі менше обліковано кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Значно зменшилось число злочинів, вчинених неповнолітніми, та наявна тенденція до зниження злочинів, вчинених групою осіб, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини, однак питома вага останньої залишається значною.

Дещо знизився відсоток розкриття кримінальних правопорушень, при збільшенні рівня розкриття злочинів минулих років.

Повільно відбувається розслідування кримінальних правопорушень економічної спрямованості.

Потребує покращення робота, насамперед оперативних підрозділів, щодо виявлення актуальних злочинів у сфері службової діяльності передусім викриття кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, пов’язаних із отриманням неправомірної вигоди. Актуальним є питання протидії можливим незаконним заволодінням бюджетних коштів, виділених на боротьбу із «CОVID-19».

Фактично не змінюється залишок оперативно-розшукових справ щодо не розшуканих злочинців, безвісно зниклих осіб минулих років.

Потребує зменшення залишок незакінчених кримінальних проваджень, який залишається значним, у тому числі за рахунок кримінальних правопорушень по яких закінчилися строки давності.

До суду направлено 3 кримінальні провадження у сфері корупції за фактами надання неправомірної вигоди особам, по 2 з яких винесено обвинувальні вироки, 1 перебуває на розгляді. Спрямовано до суду 2 кримінальні провадження у бюджетній сфері за фактами необґрунтованого отримання особами грошових коштів, сума завданої шкоди державі у розмірі 24 тис. грн. відшкодована у повному обсязі під час досудового розслідування, справи розглянуті судом. По 3 обвинувальні акти направлено до суду в земельній, за фактами підробки договорів оренди землі, та лісовій сферах - незаконної порубки лісу, 2 з яких в об’єктах природно-заповідного фонду, по яким вже є остаточні судові рішення.

З метою підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та узгодження діяльності правоохоронних органів нарадою затверджені спільні організаційно-практичні заходи на наступний період.

 

Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                     Є.О. Сукач

За процесуального керівництва Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області сектором дізнання Кремінського ВП ГУНП в Луганській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно мешканця с.Новокраснянка Кремінської ОТГ Луганської області за фактом побоїв дитини.

За матеріалами дізнання, в листопаді 2020 року, вітчим, обурений зауваженнями малолітнього пасинка щодо безладу у кімнаті, наніс останньому удар кулаком в область грудної клітини завдавши фізичного болю та не спричинивши тілесних ушкоджень.

Вироком суду особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.126 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідково: частина 1 статті 126 Кримінального кодексу України передбачає покарання за умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень

 

Ювенальний прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  О. Волнова

Необхідною умовою забезпечення прав і свобод людини і громадянина, гідних (нормальних, безпечних) умов життя, збереження та примноження духовних і матеріальних цінностей суспільства є надійна охорона громадської безпеки. Тому вона віднесена законодавцем до числа самостійних важливих стрижневих цінностей, правове забезпечення охорони яких має своїм завданням Кримінальний кодекс України.

Суспільна небезпечність кримінальних правопорушень проти громадської безпеки полягає в тому, що вони порушують безпечні умови життєдіяльності - загальну (спільну) безпеку, безпеку життя, здоров’я, власності широкого і невизначеного кола осіб та безпеку інших цінностей суспільства, створюють небезпеку настання тяжких наслідків, а нерідко їх і заподіюють.

Одним із видів злочинів проти громадської безпеки становлять кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю, бойовим припасами або вибуховим речовинами, їх виготовленням, переробкою, недбалим зберіганням, викраденням, привласненням, вимаганням.

Природа зброї та предметів, що становлять підвищену небезпеку для оточення, полягає в тому, що вони є джерелами підвищеної небезпеки для життя і здоров’я людей, майна та довкілля. Ця внутрішня, притаманна їм здатність знищення, пошкодження навколишнього середовища, тобто володіння уражаючим ефектом, є їх об’єктивною та основною ознакою. Тому предмети злочинів проти громадської безпеки мають бути придатними для спричинення руйнувань, пошкодження, знищення оточення, мати властивості ураження людини, спричинення їй смерті чи тілесних ушкоджень, значної майнової шкоди. Якщо ознак такої придатності ці предмети не мають, поводження з ними не може спричинити шкоду громадській безпеці.

Зброя та предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення, призначені або можуть бути використані як засіб ураження живої цілі, знищення чи пошкодження оточуючого середовища. У них міститься можливість їх використання як засобів вчинення злочинів, безпосереднього спричинення шкоди.

Протягом минулого року у Кремінському районі зареєстровано 41 кримінальне правопорушення у сфері незаконного поводження зі зброєю. За результатами їх розслідування під процесуальним керівництвом прокурорів Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури прийнято рішення про закриття 5 кримінальних провадженнях, 11 - спрямовано до суду з обвинувальним актом, 25 - направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності. За результатами судового розгляду вказаних проваджень за участі прокурорів відділу на цей час 5 осіб засуджено з призначенням покарання та 25 осіб відповідно звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку з добровільною здачею органам влади зброї та бойових припасів.

Так, законодавець передбачив можливість звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили злочини, зазначені у частині 1 та 2 ст.263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), якщо останні добровільно здали органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Органами правопорядку постійно проводяться заходи, спрямовані на профілактику кримінальних правопорушень проти громадської безпеки.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури          В. Погодін

П'ятниця, 22 січня 2021 11:27

Протидія корупції

Незважаючи на численні попередження про неминучу відповідальність за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, продовжують мати місце факти порушення антикорупційного законодавства.
Як наслідок, впродовж 2020 року Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури направлено до суду 3 обвинувальні акти за скоєння корупційних злочинів, пов’язаних з наданням неправомірної вигоди службовій особі та працівникам підприємств, 2 з яких розглянуто та винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, 1 перебуває на розгляді суду.
Крім того, прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 7 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за результатами розгляду вказаних протоколів 4 особи притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів.
За результатами діяльності прокуратури як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері корупції, внесено 6 подань в порядку ч.3 ст.65 Законом України «Про запобігання корупції» щодо притягнення посадових осіб до дисціплінарної відповідальності.
З урахуванням викладеного, вкотре наголошуємо на суворому дотриманні антикорупційного законодавства, з метою попередження та недопущення вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури          І.В.Барабашев

Відповідно до Конституції України та Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Усього протягом 2020 рік до Кремінського відділу місцевої прокуратури надійшло 98 звернень громадян, з них 43 звернення направлено за належністю до інших відомств; прийнято на особистому прийомі – 18 звернень, надано роз’яснень по 44 зверненням, виключено з обліку у зв’язку із внесенням в ЄРДР – 2 звернення, задоволено - 1 звернення, 9 дублікатів.

Для спрощення процедури прийому звернення громадян в Сєвєродонецькій місцевій прокуратурі створено електронну скриньку для отримання електронних звернень - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

В Сєвєродонецькій місцевій прокуратурі постійно здійснюється особистий прийом громадян. В доступному та зручному для відвідувачів місці, знаходиться стенд з графіком прийому громадян, також надана інформація про прийом громадян керівництвом офісу Генерального прокурора (з зазначенням адреси, днів та часу прийому), апарату Луганської обласної прокуратури.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури             М. Неманов

Вівторок, 12 січня 2021 10:55

Телефонні шахраї

Прокурорами Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактами шахрайств з використанням електронно обчислювальної техніки, а саме: з банківськими картками, шахрайства з анансовими платежами (предоплатою), шахрайства з онлайн-покупками, з підробкою платіжних квитанцій та інші види шахрайств.

Станом на початок 2020 року у 254 кримінальних провадженнях прокурори Кремінського відділу місцевої прокуратури здійснювали процесуальне керівництво. З яких у 5 кримінальних провадженнях спрямовано до суду обвинувальні акти. У 32 кримінальних провадженнях прийнято рішення про закриття. За підслідністю передано 11 кримінальних проваджень, на залишку перебуває 206 кримінальних проваджень зазначеної категорії.

Під час досудового розслідування вказаних кримінальних правопорушень у більшості випадків з’ясовується, що особа злочинець діє на непідконтрольній території України, або використовує платіжні системи, системи переказу грошей країни агресора, що ускладнює встановлення її місцезнаходження та притягнення до кримінальної відповідальності.

Аналітичним дослідженням встановлено, що більша частина кримінальних правопорушень (шахрайств) пов’язана з так званим телефонним шахрайством – це вид шахрайства, коли шахрай телефонує і переконує жертву повідомити особисту, фінансову чи конфіденційну інформацію або переказати гроші, при цьому використовують психологічні прийоми умовлянь.

Шахраї діють за наступною схемою: представляються працівником банку, працівником пенсійного фонду, працівником поліції, комунальних служб, мобільного оператора, тощо. Що потрібно шахраю: реквізити платіжної картки, паролі, коди банків та мобільних операторів, кодові слова, зняти ліміти з картки жертви, або переконати жертву здійснити переказ коштів на свою користь. Необхідно припинити негайно розмову, якщо у Вас почали запитувати: термін дії картки, тризначний номер на звороті картки, паролі, коди банків та мобільних операторів; обіцяють легкі гроші (несподіваний виграш); керують в телефонній розмові вашими діями (направляють до терміналу чи банкомату); просять сфотографувати та переслати/надати фото платіжної картки; лякають, що ваша картка заблокована, а злочинці зламали рахунок; просять перейти за посиланням та зазначити всі персональні дані та реквізити платіжної картки. Якщо, випадково повідомили шахраю реквізити картки та паролі,- негайно заблокуйте картку (телефонуйте на гарячу лінію банку, вказану на звороті картки або через інтернет-банкінг), зверніться до Кіберполіції онлайн (за посиланням ticket.cyberpolice.gov.ua), або до правоохоронних органів.

З огляду на вищевикладене, Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури закликає громадян бути особливо уважними, пильними та не повідомляти номерів банківських карток та інших відомостей, якими володіє лише клієнт, у телефонному режимі.

 

Прокурор Кремінського відділу місцевої прокуратури                                  О. Юшко

Кремінським районним судом Луганської області ухвалено обвинувальні вироки, якими осіб визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України, а саме незаконному позбавленні волі людини, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань.

Під час судового розгляду встановлено, що 31 липня 2020 року у обвинувачених І., К. та Г., на фоні ревнощів, раптово виник злочинний умисел, спрямований на незаконне позбавлення волі потерпілого Н., реалізуючи який, усвідомлюючи незаконність своїх дій, діючи умисно, всупереч волі потерпілого Н., з примусом, помістили останнього в салон автомобіля та вивезли до лісового масиву на околиці м. Кремінна.

Перебуваючи у лісовому масиві, обвинувачені І., К. та Г. завдали потерпілому Н. тілесні ушкодження, які виразились у заподіянні безлічі ударів палкою в область голови, тулубу, верхніх та нижніх кінцівок. Після цього, зафіксувавши на нозі Н. буксировочний ремінь, протягли останнього автомобілем близько 80 метрів по лісовому масиву, спричинивши вказаними діями фізичних страждань потерпілому.

Під час судового розгляду обвинувачені визнали вину в повному обсязі, щиро розкаялися.

За результатами судового розгляду обвинуваченим, на підставі укладених угод про примирення між потерпілим та обвинуваченими, призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 роки.

Довідково: санкція вказаної статті передбачає покарання на строк до 5 років позбавлення волі

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  М. Черний

Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом замаху на умисне вбивство (ч.3 ст.15, ч.1 ст.115 КК України).

За даними слідства, 05 жовтня 2020 року у смт. Красноріченське Кремінського району Луганської області, у вечірній час доби, після спільного вживання алкогольних напоїв зі своєю співмешканкою, у підозрюваного виник умисел на умисне вбивство, під час реалізації якого останній наніс удар молотком по голові жінки, душив її руками, однак свій злочинний умисел, спрямований на умисне вбивство до кінця не довів з причин, що не залежали від його волі – жінці вдалося вирватись.

Після проведення комплексу слідчо-оперативних заходів, спрямованих на фіксування, збір доказової бази та встановлення причетних до вчинення злочину осіб, правоохоронці затримали зловмисника за «гарячими слідами». На його одязі виявлено сліди причетності до злочину.

06 жовтня 2020 року правопорушнику повідомлено про підозру у вчиненні замаху на умисне вбивство та обрано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Довідково: санкція вказаної статті передбачає покарання на строк до 15 років позбавлення волі

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  В.Погодін

Середа, 09 вересня 2020 14:50

Обирай відповідально!

Верховна Рада України Постановою №795-ХІ від 15.07.2020 «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25 жовтня 2020 року.
Постановою Центральної виборчої комісії №160 від 08.08.2020 призначено проведення перших виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.

Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (стаття 38 Конституції України).

Разом з тим, Кримінальним кодексом України встановлено кримінальну відповідальність за підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму.

Зокрема, частиною 1 статті 160 Кримінального кодексу України за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму, членом виборчої комісії або комісії з референдуму, офіційним спостерігачем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним своїх виборчих прав, прав на участь у референдумі, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Крім того, частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України за пропозицію, обіцянку або надання виборцю чи учаснику референдуму, кандидату, члену виборчої комісії або комісії з референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, права на участь у референдумі, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.

Під «неправомірною вигодою» слід розуміти продукти харчування, спиртні напої та тютюнові вироби, незалежно від їх вартості, а також грошові кошти, товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, роботи, пільги, переваги, подарункові сертифікати, цінні папери, кредити, лотерейні білети, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, які на безоплатних або на інших пільгових умовах пропонуються, обіцяються, надаються кандидатам, виборцям, учасникам референдуму або членам виборчої комісії, комісії з референдуму чи одержуються зазначеними особами.

З огляду на викладене, закликаю мешканців Кремінського району відповідально ставитися до реалізації своїх конституційних прав та утримуватись від порушення конституційних прав інших громадян!

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  М.М. Черний

Сєвєродонецькою місцевою прокуратура Луганської області спільно з 3 управлінням ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях при здійсненні досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання посадовими особами районної державної адміністрації службовим становищем встановлено самочинне будівництво, яке складається з п’яти окремих будівель площею від 79 до понад 237 метрів квадратних, на землях рекреаційного призначення загальною площею 2,07 га.

Вказана самовільна забудова фактично здійснена протягом 2015 року товариством з обмеженою відповідальністю, кінцевим беніфіціарним власником якого є один з найвпливовіших бізнесменів Кремінського району для задоволення потреб вузького кола «бізнес еліти». При цьому, до декларацій про початок будівництва та готовність об’єктів до експлуатації, наданих на адресу Державної архітектурно-будівельній інспекції, внесені недостовірні відомості щодо права користування земельною ділянкою за відповідним цільовим призначенням, яка ще у 1998 році була передана приватному підприємству лише для утримання бази відпочинку - обслуговування чотирьох літніх будиночків.

Зазначеними діями, при використанні земель рекреаційного призначення державної власності, особливий статус яких покликаний забезпечити вільне використання таких земель для відпочинку населення, туризму, проведення спортивних заходів, збереження унікальних рекреаційних властивостей, під самовільну забудову, грубо порушено вимоги Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У зв’язку з викладеним Сєвєродонецька місцева прокуратура звернулася до Господарського суду Луганської області з позовом в інтересах держави з вимогами про: розірвання договору на право тимчасового користування земельною ділянкою, скасування державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, знесення самочинно збудованих об’єктів нерухомого майна та повернення державі земель рекреаційного призначення загальною площею 2,0729 га, вартість яких складає понад 110 тис.грн.

31.08.2020 Господарським судом Луганської області відкрито провадження у вказаній справі. Наразі судовий розгляд триває.

 

Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  Є.О. Сукач

Сторінка 1 із 3
2021 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.