Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

Зеленая Кременная. Фотографии природы

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

Прокуратура

Прокуратура (28)

Сєвєродонецькою місцевою прокуратура Луганської області спільно з 3 управлінням ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях при здійсненні досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання посадовими особами районної державної адміністрації службовим становищем встановлено самочинне будівництво, яке складається з п’яти окремих будівель площею від 79 до понад 237 метрів квадратних, на землях рекреаційного призначення загальною площею 2,07 га.

Вказана самовільна забудова фактично здійснена протягом 2015 року товариством з обмеженою відповідальністю, кінцевим беніфіціарним власником якого є один з найвпливовіших бізнесменів Кремінського району для задоволення потреб вузького кола «бізнес еліти». При цьому, до декларацій про початок будівництва та готовність об’єктів до експлуатації, наданих на адресу Державної архітектурно-будівельній інспекції, внесені недостовірні відомості щодо права користування земельною ділянкою за відповідним цільовим призначенням, яка ще у 1998 році була передана приватному підприємству лише для утримання бази відпочинку - обслуговування чотирьох літніх будиночків.

Зазначеними діями, при використанні земель рекреаційного призначення державної власності, особливий статус яких покликаний забезпечити вільне використання таких земель для відпочинку населення, туризму, проведення спортивних заходів, збереження унікальних рекреаційних властивостей, під самовільну забудову, грубо порушено вимоги Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У зв’язку з викладеним Сєвєродонецька місцева прокуратура звернулася до Господарського суду Луганської області з позовом в інтересах держави з вимогами про: розірвання договору на право тимчасового користування земельною ділянкою, скасування державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, знесення самочинно збудованих об’єктів нерухомого майна та повернення державі земель рекреаційного призначення загальною площею 2,0729 га, вартість яких складає понад 110 тис.грн.

31.08.2020 Господарським судом Луганської області відкрито провадження у вказаній справі. Наразі судовий розгляд триває.

 

Начальник Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  Є.О. Сукач

Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях за фактами повторного вчинення крадіжок з проникненням до магазинів (ч. 3 ст. 185 КК України), а також за фактом пропозиції та надання неправомірної вигоди службовій особі Кремінського ВП ГУНП в Луганській області (ч.1 ст. 369 КК України).

Встановлено, що неодноразово засуджений мешканець Кремінського району, після звільнення з місць позбавлення волі у зв’язку з відбуттям строку покарання, протягом доби, вночі, за допомогою цегли розбив скло вікна магазину, розташованого в с. Нова Астрахань Кремінського району, звідки викрав грошові кошти та речі.
В подальшому, протягом місяця, аналогічні злочини скоїв в с. Боровеньки та с. Голубівка Кремінського району.

Усвідомивши загрозу доведення його винуватості, за наслідками розслідування вищевказаних крадіжок, останній запропонував та надав службовій особі Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, неправомірну вигоду в сумі 500 доларів США за непритягнення до кримінальної відповідальності, однак був викритий та задокументований у відповідності до чинного законодавства.

Наразі обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, затверджені прокурорами відділу та спрямовані до суду для розгляду.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково: санкція ч. 3 ст. 185 КК України передбачає покарання у вигляді до 6 років позбавлення волі; санкція ч. 1 ст. 369 КК України передбачає покарання у вигляді до 4 років позбавлення волі.

(За матеріалами Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури)

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  І. Барабашев

Четвер, 23 липня 2020 11:05

Захист майна дитячих закладів

Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури під час вивчення стану законності у сфері охорони дитинства встановлено, що в одному з сіл Кремінського району Луганської області розташоване безхазяйне нерухоме майно - будівля, яка використовується навчальним закладом – дитячим садочком, загальною площею 637,3 кв. м.

Відповідно до законодавства України органом місцевого самоврядування виконані необхідні заходи, у зв’язку з чим уповноваженим органом проведена реєстрація вказаної будівлі як безхазяйного майна. Однак сільська рада зволікала зі зверненням до суду, що перешкоджає правомірному використанню нерухомого майна та зміцненню матеріальної основи місцевого самоврядування.

Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою подано до суду заяву про передачу вказаного безхазяйного нерухомого майна у комунальну власність територіальної громади. Рішенням Кремінського районного суду Луганської області задоволена заява Сєвєродонецької місцевої прокуратури та передано в комунальну власність територіальної громади сільської ради будівлю дитячого навчального закладу – ясла – садочка загальною площею 637,3 кв. м. вартість понад 600 тис. грн.

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  М. Шаройкіна

За процесуального керівництва Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області слідчим СВ Кремінського ВП ГУНП в Луганській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно мешканки м. Кремінна Луганської області за фактом злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).

За матеріалами слідства, в період з березня 2019 року до лютого 2020 року, жінка, позбавлена батьківських прав, приховуючи доходи, ухилялась від спати аліментів на утримання малолітньої дитини, внаслідок чого утворилась заборгованість із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат більш як за три місяці відповідних платежів.

Вироком суду, особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.164 Кримінального кодексу України та враховуючи невідбуте покарання за попереднім вирок, призначено остаточне покарання у вигляді 3 років 8 місяців позбавлення волі.

 

Ювенальний прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  О. Волнова

Кремінським районним судом Луганської області ухвалено обвинувальний вирок, яким особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.335 Кримінального кодексу України, а саме ухиленні від призову на строкову військову службу.

Під час судового розгляду встановлено, що обвинувачений, досягнувши призовного віку, пройшов медичний огляд на збірному пункті та згідно висновку військово-лікарської комісії Рубіжансько-Кремінського об’єднаного міського військового комісаріату визнаний придатним до військової служби.

Обвинуваченому роз’яснювалися положення Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Особа, отримавши повістку про явку для відправлення на збірний пункт, про що складена відповідна розписка, на збірний пункт Рубіжансько-Кремінського об’єднаного міського військового комісаріату не прибув без поважних причин та відповідних документів щодо таких причин неявки не надав.

Під час судового розгляду обвинувачений визнав вину в повному обсязі, щиро розкаявся.

За результатами судового розгляду обвинуваченого, на підставі укладеної угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним, призначене покарання у виді 2 років обмеження волі. На підставі ст.75 Кримінального кодексу України звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.

Довідково: відповідно до ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (громадяни призовного віку).

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                  В. Погодін

Ухвалою Господарського суду Луганської області відкрито провадження у справі за позовом Сєвєродонецької місцевої прокуратури в інтересах держави про визнання недійсними рішень правління суб’єкта господарювання, результатів аукціонів, договорів купівлі-продажу та скасування запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Встановлено, що впродовж 2016-2017 років публічне акціонерне товариство в порушення вимог чинного законодавства реалізувало будівлі та споруди нафтобази, розташованої на території Кремінського району Луганської області, в результаті чого державі завдано шкоди на суму 7,3 млн. грн.

Виявлені порушення стали підставою для звернення до суду з метою захисту інтересів держави в особі Фонду державного майна України.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                   М.М. Черний

Вівторок, 16 червня 2020 13:05

«Легких грошей не буває»

Кремінський відділ місцевої прокуратури у травні 2020 року затвердив та направив до суду обвинувальний акт відносно 26-річної мешканки Кремінського району за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману).

Вказана громадянка ввела в оману працівників Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації – навмисно не повідомила про отриманий нею дохід, в результаті незаконно отримувала соціальну допомогу.

Протягом 2018-2019 рр. жінка шахрайським шляхом отримала бюджетні кошти на загальну суму понад 12 тис грн.

На теперішній час, судовий розгляд кримінального провадження завершено, у зв’язку з відшкодуванням заподіяних збитків та дійовим каяттям, за клопотанням, жінку звільнено від кримінальної відповідальності.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          О. Юшко

В лютому 2020 року двоє друзів, мешканці м. Кремінна, вирішили «підзаробити». І оскільки жоден з них не працював, вони не вигадали нічого кращого, ніж обікрасти ферму, на якій працювали раніше. Вночі вони приїхали до ферми, що розташована в с. Житлівка, викрали двох свиней і продали своєму знайомому, сказавши при цьому, що свині начебто належать їм.

Через деякий час, коли гроші від цієї оборудки вже закінчились, в наших двох друзів знову виникла думка про викрадення свиней.

Цього разу до них приєднався ще один знайомий. Утрьох вночі вони поїхали на автомобілі по вже знайомому маршруту на ферму, по приїзді, один з крадіїв залишився дивитись щоб ніхто не йшов, і в разі чого - попередити, а двоє інших проникли до приміщення та викрали цього разу чотирьох свиней.

Для крадіїв не завдало великого клопоту це зробити, оскільки вони були знайомі з місцем скоєння злочину, раніше там працювали, саме це приміщення, з якого було викрадено свиней, було розташовано найдалі від сторожки.

Як і першого разу, викрадених свиней продали.

В ході проведення досудового розслідування для доведення вини обвинувачених було проведено великий обсяг слідчих дій, у підсумку прокуратурою було затверджено обвинувальний акт, який спрямовано до суду для розгляду по суті.

Наразі судовий розгляд триває.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Ю. Лець

Кремінським районним судом Луганської області ухвалено обвинувальний вирок, яким особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, а саме у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, поєднаній з проникненням у сховище.

Під час судового розгляду встановлено, що в середині квітня 2020 року раніше неодноразово судимий та звільнений від відбування покарання з випробуванням мешканець Кремінського району, проник на територію одного з приватних домоволодінь, розташованих по вул. Суворова в м. Кремінна Луганської області, звідки таємно викрав домашню птицю, чим спричинив майнову шкоду потерпілій.

Під час судового розгляду обвинувачений визнав вину в повному обсязі, щиро розкаявся.

За результатами судового розгляду, особі призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 років 1 місяць.

Довідково: на даний час вирок суду не набрав законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження (30 днів з дня проголошення вироку).

Прокурор Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          О. Чернишов

Рішенням Господарського суду Луганської області задоволено позов Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області в інтересах Кремінської міської ради про розірвання договору оренди земельної ділянки площею близько 1 га вартістю понад 500 тис. грн. та повернення її у розпорядження територіальної громади міста.

Підставою для пред’явлення позову стали порушення вимог земельного законодавства при оренді товариством з обмеженою відповідальністю земельної ділянки комунальної власності із земель промисловості, що розташована у межах міста. За умовами договору земля передавалася орендареві для створення технологічного комплексу з переробки відходів та отримання органічного рідкого палива.

Упродовж останніх трьох років суб’єкт господарювання не виконує свої договірні зобов’язання, у тому числі не використовує її за призначенням, що суперечить меті землекористування та не сприяє раціональному використанню земель.

З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулася до суду. На даний час відповідача зобов’язано повернути землю у розпорядження міської ради.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Д. Головченко

Сторінка 1 із 2
2020 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.