Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

Прокуратура

Прокуратура (23)

Ухвалою Господарського суду Луганської області відкрито провадження у справі за позовом Сєвєродонецької місцевої прокуратури в інтересах держави про визнання недійсними рішень правління суб’єкта господарювання, результатів аукціонів, договорів купівлі-продажу та скасування запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Встановлено, що впродовж 2016-2017 років публічне акціонерне товариство в порушення вимог чинного законодавства реалізувало будівлі та споруди нафтобази, розташованої на території Кремінського району Луганської області, в результаті чого державі завдано шкоди на суму 7,3 млн. грн.

Виявлені порушення стали підставою для звернення до суду з метою захисту інтересів держави в особі Фонду державного майна України.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                   М.М. Черний

Вівторок, 16 червня 2020 13:05

«Легких грошей не буває»

Кремінський відділ місцевої прокуратури у травні 2020 року затвердив та направив до суду обвинувальний акт відносно 26-річної мешканки Кремінського району за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману).

Вказана громадянка ввела в оману працівників Управління соціального захисту населення Кремінської районної державної адміністрації – навмисно не повідомила про отриманий нею дохід, в результаті незаконно отримувала соціальну допомогу.

Протягом 2018-2019 рр. жінка шахрайським шляхом отримала бюджетні кошти на загальну суму понад 12 тис грн.

На теперішній час, судовий розгляд кримінального провадження завершено, у зв’язку з відшкодуванням заподіяних збитків та дійовим каяттям, за клопотанням, жінку звільнено від кримінальної відповідальності.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          О. Юшко

В лютому 2020 року двоє друзів, мешканці м. Кремінна, вирішили «підзаробити». І оскільки жоден з них не працював, вони не вигадали нічого кращого, ніж обікрасти ферму, на якій працювали раніше. Вночі вони приїхали до ферми, що розташована в с. Житлівка, викрали двох свиней і продали своєму знайомому, сказавши при цьому, що свині начебто належать їм.

Через деякий час, коли гроші від цієї оборудки вже закінчились, в наших двох друзів знову виникла думка про викрадення свиней.

Цього разу до них приєднався ще один знайомий. Утрьох вночі вони поїхали на автомобілі по вже знайомому маршруту на ферму, по приїзді, один з крадіїв залишився дивитись щоб ніхто не йшов, і в разі чого - попередити, а двоє інших проникли до приміщення та викрали цього разу чотирьох свиней.

Для крадіїв не завдало великого клопоту це зробити, оскільки вони були знайомі з місцем скоєння злочину, раніше там працювали, саме це приміщення, з якого було викрадено свиней, було розташовано найдалі від сторожки.

Як і першого разу, викрадених свиней продали.

В ході проведення досудового розслідування для доведення вини обвинувачених було проведено великий обсяг слідчих дій, у підсумку прокуратурою було затверджено обвинувальний акт, який спрямовано до суду для розгляду по суті.

Наразі судовий розгляд триває.

Прокурор Кремінського відділу Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Ю. Лець

Кремінським районним судом Луганської області ухвалено обвинувальний вирок, яким особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, а саме у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненій повторно, поєднаній з проникненням у сховище.

Під час судового розгляду встановлено, що в середині квітня 2020 року раніше неодноразово судимий та звільнений від відбування покарання з випробуванням мешканець Кремінського району, проник на територію одного з приватних домоволодінь, розташованих по вул. Суворова в м. Кремінна Луганської області, звідки таємно викрав домашню птицю, чим спричинив майнову шкоду потерпілій.

Під час судового розгляду обвинувачений визнав вину в повному обсязі, щиро розкаявся.

За результатами судового розгляду, особі призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 років 1 місяць.

Довідково: на даний час вирок суду не набрав законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження (30 днів з дня проголошення вироку).

Прокурор Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          О. Чернишов

Рішенням Господарського суду Луганської області задоволено позов Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області в інтересах Кремінської міської ради про розірвання договору оренди земельної ділянки площею близько 1 га вартістю понад 500 тис. грн. та повернення її у розпорядження територіальної громади міста.

Підставою для пред’явлення позову стали порушення вимог земельного законодавства при оренді товариством з обмеженою відповідальністю земельної ділянки комунальної власності із земель промисловості, що розташована у межах міста. За умовами договору земля передавалася орендареві для створення технологічного комплексу з переробки відходів та отримання органічного рідкого палива.

Упродовж останніх трьох років суб’єкт господарювання не виконує свої договірні зобов’язання, у тому числі не використовує її за призначенням, що суперечить меті землекористування та не сприяє раціональному використанню земель.

З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулася до суду. На даний час відповідача зобов’язано повернути землю у розпорядження міської ради.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Д. Головченко

Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури здійснювалось публічне обвинувачення стосовно осіб, які здійснили крадіжку майна, яке належить Кремінській міській раді.

В ході досудового розслідування встановлено, що в березні поточного року, двоє мешканців міста Кремінна Луганської області, за попередньою змовою групою осіб, таємно вчинили крадіжку металевих решіток для вікон з нежитлової будівлі, яка перебуває на балансі Кремінської міської ради.

За підозрою у скоєнні злочинів одній особі обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а другій особі - особисте зобов’язання.

Під час судового розгляду справи підозрювані особи свою провину визнали, розкаялись та відшкодували шкоду в повному обсязі.

Вироком Кремінського районного суду винних осіб засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України до покарання у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі кожному з випробуванням.

Довідково:

- санкцією ч. 2 ст. 185 КК України передбачено покарання у виді арешту на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Д. Щукін

Вівторок, 19 травня 2020 09:21

Право на недоторканість житла

Кожному гарантується недоторканність житла (стаття 30 Конституції України).

Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла.

Частиною 3 статті 233 Кримінального процесуального кодексу України встановлено, що слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов’язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.

Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Статтею 162 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян.

Правоохоронні органи Кремінського району стоять на сторожі захисту конституційних прав громадян, зокрема права на недоторканість житла.

Упродовж поточного року Кремінським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури до суду направлено 6 обвинувальних актів за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 162 Кримінального кодексу України, у яких судом винесено обвинувальні вироки.

З огляду на викладене, закликаю мешканців Кремінського району вживати заходи щодо захисту своїх конституційних прав та утримуватись від порушення конституційних прав інших громадян!

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          М.М. Черний

Вівторок, 19 травня 2020 09:20

Запобігання корупції

Законом України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) визначено поняття суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування та закріплено обов’язок письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відповідно до частини другої статті 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК). Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті НАЗК.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», установлено з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2027 грн. Тобто, 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2020 року складає - 101350 грн.

Згідно з частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не повідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З урахуванням викладеного, наголошуємо на суворому дотриманні антикорупційного законодавства, з метою попередження та недопущення вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          І. Барабашев

Вивчення практики застосування судом кримінального покарання свідчить про те, що значну частку у структурі призначених засудженим покарань, займають рішення про звільнення осіб від реального відбування кримінального покарання з випробувальним терміном від 1 до 3 років (ст. 75 Кримінального кодексу України).

Умовами, за яких випробування буде вважатися успішним, є:
1) невчинення засудженим нового злочину протягом визначеного судом терміну випробування;
2) виконання протягом цього ж строку покладених на нього обов'язків;
3) невчинення засудженим правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Дотримання зазначених умов свідчить про те, що засуджений довів своє виправлення.

Однак, є непоодинокі випадки порушень засудженими до покарання з випробуванням зазначених вище умов.

Як приклад, 16 жовтня 2018 року Кремінським районним судом мешканця Кремінського району засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у вигляді обмеження волі строком на один рік.

Останньому судом надано шанс на виправлення без ізоляції від суспільства, у зв’язку з чим від призначеного покарання звільнено з випробувальним строком на 1 рік.

Засудженого поставлено на облік до Кремінського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» та роз’яснено порядок і умови відбування покарання та правові наслідки ухилення від відбування покарання.

За період відбування покарання засуджений належних висновків не зробив, довіру суду не виправдав та систематично порушував правила відбування покарання з випробуванням, а саме, п’ять разів не з’явився для реєстрації до органу пробації, без повідомлення цього органу змінив місце проживання та двічі під час іспитового строку притягався до адміністративної відповідальності.

На підставі зазначених порушень, відділом з питань пробації до суду направлено подання щодо заміни засудженому покарання з випробуванням, та направлення його для відбування покарання призначеного судом.

13 січня 2020 року подання органу пробації, яке підтримав прокурор, судом розглянуто та винесено ухвалу, згідно якої засудженому скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено для відбування покарання відповідно до вироку суду у вигляді 1 року обмеження волі.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          Д. Резніков

Приватне обвинувачення – це діяльність приватної особи, яка постраждала від злочину, що полягає в офіційному зверненні до прокурора, слідчого з вимогою про притягнення до кримінальної відповідальності особи, винної у заподіянні їй шкоди.

Для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення повинні бути наявні у сукупності підстави, привід та встановлені законом умови. Перелік кримінальних правопорушень, щодо яких можливе кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення, передбачений ст.477 КПК України та включає понад 50 складів кримінальних правопорушень. Підставою, як і для інших видів кримінальних проваджень, є наявність в заяві потерпілого інформації про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. Також КПК України передбачає різні умови, за яких провадження набирає статусу приватного, та приводи до його початку. Зокрема можна виділити:

  1. Кримінальне провадження, яке може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України.
  2. Кримінальне провадження набуває статусу приватного у разі відмови прокурора від підтримання публічного обвинувачення в суді і висловлення потерпілим згоди на подальше підтримання обвинувачення в суді. У цьому випадку потерпілий під час судового розгляду користується всіма правами сторони обвинувачення.

Заява потерпілого є єдиним законним приводом для початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення. Діяльність приватної особи з підтримання обвинувачення та результат і ефективність провадження є взаємозалежними, оскільки оптимальне підтримання приватного обвинувачення та наявність причинно–наслідкового зв’язку повинні закономірно призвести до отримання відповідного результату – засудження винної особи і виконання покарання, а ефективність приватного обвинувачення не може бути досягнута без наявності відповідного результату.

Станом на 21.04.2020 прокурорами Кремінського відділу забезпечується підтримання обвинувачення у 8 кримінальних провадженнях, які віднесені до категорії приватного.

З 2019 року по теперішній час Кремінським районним судом розглянуто 45 кримінальних проваджень приватного обвинувачення, з них: 16 - з ухваленням обвинувальних вироків, 24 - з ухвалами про закриття на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України - у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення, 5 - з ухвалами про звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

 

Прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької місцевої прокуратури                          В. Погодін

Сторінка 1 із 2
2020 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.