Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

BUS Довідка. Кремінна
Зеленая Кременная. Фотографии природы

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Вівторок, 09 березня 2021 16:31

15 березня відзначаємо Всесвітній день захисту прав споживачів

Всі ми є споживачами - товарів, робіт та послуг. Під час придбання, замовлення або використання продукції, так чи інакше громадяни підпадають під визначення поняття «споживач» в розумінні Закону України «Про захист прав споживачів». Цей Закон було прийнято ще у травні 1991 року, яким і до сьогодні регулюються відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлені права споживачів, а також визначено механізм їх захисту.

Кожен споживач має права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Ці чотири основних права було озвучено в історичному виступі американського президента Джона Кеннеді 15 березня 1961 року. Цей день став датою для відзначення Всесвітнього дня захисту прав споживачів.

Забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, своєчасної та доступної інформації про них - є одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпродспоживслужби. На території Луганської області державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області: м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 2, тел.: (252) 6-80-15.

В Кремінський територіальній громаді з питань захисту прав споживачів (надання консультацій та розгляд звернень громадян) можна звертатись до відділу економічного аналізу та розвитку управління економіки апарату міської ради (м. Кремінна, пр-кт Дружби, 13, каб. 21) або за телефоном (06454) 2-16-40.

Споживачам необхідно пам’ятати, що для оформлення звернення щодо захисту своїх прав необхідна наявність розрахункового документа, в якому засвідчується факт купівлі продукції та зазначається найменування суб’єкта господарювання, його адреса.

На сайті Кремінської міської ради створено розділ «Захист прав споживачів» в якому всі бажаючі можуть знайти корисну інформацію: посилання на законодавчі акти, що регулюють діяльність в цій сфері, зразок заяви, новини та актуальні публікації.

Кожен з нас, незалежно від статусу, віку, статі чи релігійних вподобань, має право на придбання тільки якісних товарів і послуг.

Тож, вітаємо всіх мешканців громади з цим святом та бажаємо всім впевненості у тому, що права кожного будуть захищені.

 

Відділ економічного аналізу та розвитку управління економіки
апарату Кремінської міської ради

Read 301 times
Kremins'ka TG