Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

BUS Довідка. Кремінна
Зеленая Кременная. Фотографии природы

План місцевого економічного розвитку

Асоціація міст України

Захист прав споживачів

Захист прав споживачів (5)

Всі ми є споживачами - товарів, робіт та послуг. Під час придбання, замовлення або використання продукції, так чи інакше громадяни підпадають під визначення поняття «споживач» в розумінні Закону України «Про захист прав споживачів». Цей Закон було прийнято ще у травні 1991 року, яким і до сьогодні регулюються відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлені права споживачів, а також визначено механізм їх захисту.

Кожен споживач має права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Ці чотири основних права було озвучено в історичному виступі американського президента Джона Кеннеді 15 березня 1961 року. Цей день став датою для відзначення Всесвітнього дня захисту прав споживачів.

Забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, своєчасної та доступної інформації про них - є одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпродспоживслужби. На території Луганської області державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області: м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 2, тел.: (252) 6-80-15.

В Кремінський територіальній громаді з питань захисту прав споживачів (надання консультацій та розгляд звернень громадян) можна звертатись до відділу економічного аналізу та розвитку управління економіки апарату міської ради (м. Кремінна, пр-кт Дружби, 13, каб. 21) або за телефоном (06454) 2-16-40.

Споживачам необхідно пам’ятати, що для оформлення звернення щодо захисту своїх прав необхідна наявність розрахункового документа, в якому засвідчується факт купівлі продукції та зазначається найменування суб’єкта господарювання, його адреса.

На сайті Кремінської міської ради створено розділ «Захист прав споживачів» в якому всі бажаючі можуть знайти корисну інформацію: посилання на законодавчі акти, що регулюють діяльність в цій сфері, зразок заяви, новини та актуальні публікації.

Кожен з нас, незалежно від статусу, віку, статі чи релігійних вподобань, має право на придбання тільки якісних товарів і послуг.

Тож, вітаємо всіх мешканців громади з цим святом та бажаємо всім впевненості у тому, що права кожного будуть захищені.

 

Відділ економічного аналізу та розвитку управління економіки
апарату Кремінської міської ради

Вже місяць, як набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII). Цією статтею визначено порядок функціонування і застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Так, мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи - підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін.

Суб’єкт електронної комерції, зареєстрований в Україні, під час своєї діяльності та в разі поширення комерційного електронного повідомлення зобов’язаний забезпечити надання всієї інформації, визначеної Законом України «Про електронну комерцію», в тому числі щодо предмета електронного договору, державною мовою.

Інформація про товари та послуги на території України надається державною мовою.

Виробники (виконавці, продавці) в Україні всіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботи чи послуги державною мовою. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою, а також доводиться до відома споживача в порядку, у спосіб та в обсязі, що визначені Законом України «Про захист прав споживачів».

В інформації про вироби (товари), роботи чи послуги, наданій державною мовою, допускається використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів.

У разі якщо крім державної інформація про товари та послуги надається також іншими мовами, обсяг інформації про товари та послуги державною мовою не може бути меншими за обов’язковий обсяг інформації згідно з вимогами, встановленими Законом України «Про захист прав споживачів».

Відповідно до статті 54 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної кожна особа має право звернутися до Уповноваженого, інших органів, уповноважених здійснювати захист і контроль щодо застосування державної мови, зі скаргою про порушення вимог цього Закону та щодо усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою (https://mova-ombudsman.gov.ua).

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» при здійснені розрахунків між покупцем і продавцем під час придбання товарів з використанням торгівельних електронних ваг, споживач має право на достовірну інформацію і про результати вимірювань (перевірити міру, вагу продукції).

В умовах сьогодення, коли діє мораторій на перевірки, деякі недобросовісні підприємці використовують дешеві неякісні ваги в роздрібній торговельній мережі. Інколи використовуються несертифіковані торговельні електронні ваги, перероблені ваги без державної повірки, ваги з ознаками зовнішнього втручання, які є основним інструментом для здійснення продавцями шахрайських дій при зважуванні товарів.

Засоби вимірювальної техніки (ваги та ваговимірювальні системи), на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, видавати з ремонту та у продаж тільки за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», ваговимірювальна техніка підлягає повірці. Повірка засобів вимірювальної техніки - сукупність операцій, що виконуються органами державної метрологічної служби з метою визначення та підтвердження відповідності вимірювальної техніки встановленим технічними вимогами.

При випуску ваг з виробництва проводиться їх первинна повірка. Свідоцтво про первинну повірку наведено у посібнику з експлуатації. Вартість первинної повірки майже завжди включена у вартість ваг. Згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ваги, які експлуатуються, підлягають щорічній повірці. Повірку засобів вимірювальної техніки можуть проводити органи Держстандартметрологіі.

В Луганській області такі функції покладено на Лисичанську філію ДП «Луганськстандартметрологія» Державного підприємства «Луганський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Адреса місцезнаходження філії: м. Лисичанськ, вул. Соборна, 21, телефони: приймальня – (06451) 7-34-72; відділ механічних вимірів – (06451) 7-28-87, моб (050) 341-93-75.

Види повірки, що здійснюються: первинна (здійснюється при виготовленні ваг); періодична (щорічна); позачергова (проводиться при втраті свідоцтва або після ремонту та порушення повірочної пломби).

Отже, придбаваючи ваговий товар, споживачі мають бути уважними, уникати зважування товару на вагах невідомого походження, які мають зовнішні пошкодження, а в разі виникнення сумнівів щодо достовірності результатів зважування товару вимагати від суб’єктів господарювання документи, які підтверджують проходження засобами вимірювання повірки та оцінки відповідності.

Підприємці, які здійснюють торгівлю з використанням торгівельних, в т.ч. електронних ваг, мають дотримуватися правил торгівлі та відмовитися від використання ваг, що не відповідають метрологічним вимогам.

У разі виникнення запитань щодо захисту своїх прав як споживача можна звертатись за консультацією до відділу економічного аналізу та розвитку Кремінської міської ради (м. Кремінна, пр-кт Дружби, 13, каб. № 21 або за телефоном 2-16-40).

Середа, 10 лютого 2021 12:53

Зразок скарги

 

 

Держпродспоживслужба України
вул. Б.Грінченка, 1, м. Київ, 01001

 

ПІП скаржника

Адреса скаржника

Контактний телефон

e-mail

 

 

 

Скарга

 

«___» __________ 20__ року мною за адресою: _____________________________, у магазині «______________________» ФОП _____________________ або (ТОВ «____________________») було придбано_________________________ вартістю ___________грн.

У період гарантійного терміну продукція втратила якість (виникли недоліки)_________________.
Звернувшись до магазину, продавець мені відмовив у проведенні гарантійного ремонту__________________ (копія звернення додається).

У зв’язку з чим, прошу розглянути мою скаргу по суті та вирішити питання щодо проведення гарантійного ремонту (повернення коштів) за товар, який не відповідає якості.

Додатки:

  • копія звернення до суб’єкта господарювання,
  • копія документу, який засвідчує факт придбання продукції;
  • копія технічного паспорта;
  • тощо.

 

 

Дата                                                                             Підпис 

Примітка: електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд сканованої копії та/або фотокопії.

2021 Кремінська міська рада

Please publish modules in offcanvas position.