Фейсбук-сторінка Кремінської міської ради

BUS Довідка. Кремінна
Зеленая Кременная. Фотографии природы

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Понеділок, 25 жовтня 2021 14:25

Повторне відстеження результативності регуляторного акту – рішення сесії міської ради «Про встановлення ставок туристичного збору»

ЗВІТ
про повторне відстеження результативності регуляторного акту – рішення сесії міської ради «Про встановлення ставок туристичного збору»

 

 1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:
  рішення сесії Кремінської міської ради «Про встановлення ставок туристичного збору» від 26.06.2019 № 47/11.
 2. Назва виконавця заходів з відстеження: управління економіки Кремінської міської ради.
 3. Цілі прийняття акта:
  - дотримання вимог Податкового кодексу України в частині встановлення туристичного збору;

  - створення рівних умов всім суб’єктам господарювання громади для розвитку підприємницької діяльності;
  - підвищення прозорості і відкритості процедури встановлення розміру туристичного збору шляхом запровадження принципу оприлюднення матеріалів в засобах масової інформації;
  - реалізація повноважень міської ради та забезпечення реалізації державної політики в податковій сфері, спрямованої на наповнення міського бюджету для впровадження місцевих програм.
 4. Виконання заходів з відстеження: з 20.09.2021 по 25.10.2021.
 5. Тип відстеження: повторне відстеження.
 6. Методи одержання результатів відстеження: статистичні, аналіз показників результативності регуляторного акту.
 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних.
  Для встановлення кількісних значень показників результативності регуляторного акта використовувались дані фінансового відділу Кремінської міської ради. Результативність дії прийнятого рішення про розміри ставок туристичного збору здійснювалась за допомогою наступних заходів - моніторинг надходжень до бюджету від сплати туристичного збору в 2021 році.
 8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
  Кількісні показники: сума коштів, яка надійшла до міського бюджету громади із сплати туристичного збору суб’єктами господарювання, за період з 01.01.2021 по 31.08.2021 склала 15376 грн. (відсоток виконання склав – 131 %), в т.ч. сплачений юридичними особами – 10573,05 грн., сплачений фізичними особами – 4803,00 грн.

  Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) було внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Виходячи з положень Кодексу орган місцевого самоврядування мав право у 2020 році внести зміни до затверджених рішень в частині зміни у назві рішення року (періоду), у якому будуть діяти норми цих рішень (2021 рік або без зазначення року) та дати з якої норми рішень вступають в дію (з 01.01.2021). Такі рішення не будуть мати ознак регуляторного акта, а їх прийняття не потребуватиме застосування процедур, визначених Законом. Отже, в 2020 році рішенням сесії від 24.06.2020 № 60/11 «Про внесення змін до рішення Кремінської міської ради від 26.06.2019 року № 47/11 «Про встановлення ставок туристичного збору», а саме змінено рік дії рішення на 2021 рік, що не містило норм регуляторного характеру і його ухвалення не потребувало реалізації процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
  Якісні показники: рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб стосовно основних положень регуляторного акта - високий. Рішення Кремінської міської ради оприлюднено на офіційному сайті міської ради в розділах «Документи» та «Регуляторна діяльність», доступ до яких необмежений, а також у газеті «Кремінщина». Також рішення про встановлення податків і зборів після прийняття надсилаються до податкової служби з метою подальшого оприлюднення на сайті ДПС.
 9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.
  Даний регуляторний акт виконується. Його прийняття надає змогу врегулювати питання встановлення туристичного збору відповідно до чинного законодавства, що в свою чергу, надає можливість місцевому бюджету отримувати надходження від сплати збору. Результати реалізації положень регуляторного акта мають позитивний результат, він не потребує змін чи доповнень. Можна зробити висновок, що цілі ухваленого рішення міської ради досягнуті повною мірою. Вищезазначений регуляторний акт прийнято відповідно до вимог Податкового Кодексу, що забезпечує нормативно-правове регулювання відносин між платниками збору, контролюючими органами, органом місцевого самоврядування.

 

Т.в.о. заступника міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради                                 Наталя МАКОГОН

Read 98 times

Main Menu

Kremins'ka TG