Фейсбук-сторінка Кремінської міської ВА

Національна веб-платформа центрів надання адміністративних послуг

Асоціація міст України

Administrator

Ми розраховуємо на далекобійну зброю та ППО – їхня наявність та застосування дозволить зупинити агресора та відновити мир на українській землі.

Нашим військовим черговий пакет американської підтримки потрібен вже сьогодні. Кожна наступна доба – це життя українських героїв і мирних громадян, жінок і дітей. Всіх їх росія вбиває щодня.

Вдячний за те, що важливість цієї допомоги розуміють й парламентарі Сполучених Штатів, які проголосували за відповідне рішення. Набагато швидше, ніж на це очікували наші вороги та їхні прибічники.

Значущість закону виходить далеко за межі політики – це відновлення територіальної цілісності країни, збереження національної ідентичної українців, кожного з нас.

Вчора увечері ми завмерли в очікуванні двох процедурних голосувань у Сенаті Конгресу США. Все минуло практично без затримок – законопроект вже передали для ухвали Президентом Байденом. Є упевненість, що й це рішення буде оперативним.

Ще днями у розмові з Президентом України Володимиром Зеленським лідер американців запевнив, що підпише закон негайно після рішення Сенату.

Джо Байден усі ці понад два роки повномасштабного вторгнення рф висловлює беззаперечну підтримку нашої країни та засуджує терористичні дії росіян.

Його рішучі дії – ще один показник світової домінації США.

У закладах освіти Кремінської громади триває І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка проводиться з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України, як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

У рамках проведення цієї гри пройшло 2 конкурси для молодшої, середньої та старшої вікової груп роїв юних козачат закладів освіти Кремінщини.

У інтелектуальному конкурсі «Відун» на знання історії України, який проводився онлайн через сервіси Google, переможцями визначені:

Молодша вікова група:
І місце - рій «Кремінські лелеченята», Кремінський ліцей №5;
ІІ місце - рій «Котигорошки», Кремінський ліцей №3.

Середня вікова група:
І місце - рій «Кремінські лелеки», Кремінський ліцей №5;
ІІ місце - рій «Соколи», Кремінський ліцей №3;
ІІІ місце - рій «Нащадки козаків», Кремінський ліцей №2.

Старша вікова група:
І місце - рій «Яструб», Кремінський ліцей №2;
ІІ місце - рій «Кремінські лелеки», Кремінський ліцей №5;
ІІІ місце - рій «Козаки», Кремінський ліцей №3.

Конкурс «Рятівник» проводився у формі дистанційних тестових завдань із загальних питань з надання домедичної допомоги пораненому, тактичної медицини.

Кращими знавцями в конкурсі визнані:

Середня вікова група:
І місце - рій «Кремінські лелеки», Кремінський ліцей №5;
ІІ місце - рій «Соколи», Кремінський ліцей №3;
ІІІ місце - рій «Нащадки козаків», Кремінський ліцей №2.

Старша вікова група:
І місце - рій «Яструб», Кремінський ліцей №2;
ІІ місце - рій «Козаки», Кремінський ліцей №3;
ІІІ місце - рій «Кремінь», Кремінський ліцей №4.

У кінці ще одного конкурсу «Ватра» будуть підбиті остаточні результати І етапу та визначені учасники обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Вітаємо козаків і козачок Кремінщини зі здобутими перемогами та бажаємо успіхів у подальших змаганнях!

Як держава планує залучити їх до ринку праці?

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу.

Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

За інформацією Громадської організації “Доступно UA” більшість пошуківців з інвалідністю навіть не розглядають оголошення, якщо там не вказано, що роботодавець готовий взяти такого фахівця на роботу.

Роботодавець же, зі свого боку, часто не готовий створити інклюзивні умови. Адже побоюється додаткових фінансових витрат, або йому банально бракує знань про те, як облаштувати робоче місце для такого працівника.

Але давайте розвіювати ці стереотипи.

Як залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці?

У серпні 2023 року Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Про які суми йдеться? Це до 106,5 тис. грн якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Як отримати компенсацію?

Роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал Дія та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. Погодьтеся, десь стільки ж займає офіційне працевлаштування.

Що можна купити?

Перелік допоміжних засобів досить великий. За інформацією Державної Служби зайнятості, частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп”ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо.

Програма має на меті зруйнувати стереотип про те, що для того, щоб облаштувати інклюзивне робоче місце потрібно багато зусиль і часу. У більшості випадків паперова робота займає усього кілька тижнів, а працівнику для роботи може бути достатньо придбати спеціальний стілець, прилаштувати додаткові ручки чи прибрати поріг.

Чому це важливо для країни?

Це питання стало особливо важливим після початку повномасштабного вторгнення, коли внаслідок військових дій збільшилася кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і серед цивільних. І більшість з них до отримання поранення були на ринку праці і, вочевидь, мають бажання повернутися до роботи.

- Нині більшість фахівців з інвалідністю залишаються осторонь ринку праці, хоча можуть його підсилити, говорить Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки. - Зараз роботодавець бореться за кожного працівника, адже частина пішла служити, хтось вимушено переїхав закордон. Ще більшою потреба у робітниках буде під час відбудови країни. Наше завдання - змінити свідомість українських роботодавців та працівників з інвалідністю. Аби на співбесіді і робітник, і фахівець чітко знали про таку опцію від держави, а інвалідність ні в якому разі не ставала перешкодою для роботи.

А ще ця програма - інвестиція в загальну інклюзивність підприємств, додає Тетяна Бережна. Адже робітник з інвалідністю може змінити місце роботи, а створені умови - залишаться. Міністерство економіки розраховує, що через певний час, завдяки програмі компенсації, більшість українських підприємств будуть інклюзивними.

Чи вистачить коштів?

Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн.

Що можу зробити я?

Розкажіть цю інформацію своєму роботодавцеві. Якщо ж ви керуєте компанією чи здійснюєте найм робітників, розгляньте цю програму як спосіб підсилення свого штату. А ще зробіть репост цієї статті у ваших соцмережах, аби якомога більше українських фахівців з інвалідністю дізналися про таку можливість.

Продовжують роботу гуманітарні хаби Кремінської громади. Ще 450 продуктових наборів отримали минулого тижня переселенці Луганщини у Києві, Рівному, Дніпрі та Андрушівці.

Також безкоштовними копіювальними та ай-ті послугами на координаційних центрах скористалися понад 100 ВПО.

Працювала Кремінська бібліотека. У Києві в межах дії клубу «Зустрічі земляків» учасники плели браслети з надписом «Кремінна», спілкувались та чаювали. Були організовані книжкові виставки новинок «Сучасні книги - сучасних авторів». Надавалася послуга «Бібліоняня: читання книг (в рамках проєкту «Валізка книжок», малювали 3D-ручкою (м.Київ), грали в настільні ігри (м.Дніпро), ігри та розмальовки (м.Львів). А у Дніпрі учні «Чудової майстерні» Кремінського центру дитячої та юнацької творчості продовжують готуватися до Великодня.

Протягом тижня відвідувачів приймали фахівці адміністрації, юристи, спеціалісти Центру зайнятості й Пенсійного фонду України, логопед, надавалися культурні, освітні, реабілітаційні, адміністративні послуги, послуги з короткотривалого денного догляду за дітьми та фізичного супроводу осіб.

м. Рівне: 0958209742.
м. Київ: 0937687466, 0991852038, 0968996124.
м. Дніпро: 0664839248.
м. Андрушівка: 0663428365.

15 квітня представники апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації взяли участь у першому засіданні робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності ОДА.
 
Станіслав Маліновський, начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції облдержадміністрації, доповів членам робочої групи про організаційне забезпечення діяльності групи, зокрема узгодження засобів комунікації членів робочої групи та місця проведення засідань.
 
Також присутні обговорили процедуру складання та затвердження проекту плану оцінювання корупційних ризиків та підготовки антикорупційної програми Луганської обласної державної адміністрації.
 
План серед іншого включає розділи: дослідження середовища облдержадміністрації та визначення обсягу оцінювання корупційних ризиків, ідентифікація, аналіз, а також визначення рівнів корупційних ризиків та власне підготовка проєкту антикорупційної програми у травні 2024 року.

Ми всі чекали і вірили – хлопці на передовій, їхні родини в тилу, наш дипломатичний фронт.

Вчора пізно увечері американські конгресмени значною більшістю голосів висловилися за надання вкрай необхідного пакету допомоги Україні.

Це є беззаперечним доказом підтримки американцями нашої боротьби за незалежність і засудженням терористичних дій росії.

Президент Зеленський запевнив нас, що саме таке американське лідерство є життєво важливим для того, щоб у світі зберігся міжнародний порядок. Це і його особиста перемога також.

До речі, думаю, багато хто з вас помітив велику кількість синьо-жовтих прапорів у залі для голосування?

Вже скоро ми підсилимо спроможності наших незламних воїнів у повітрі, на морі та на суші, де точаться пекельні бої. Підвищимо рівень безпеки об’єктів цивільної та критичної інфраструктури, яку останніми тижнями країна-агресор спробувала знищити. Це збереже життя українських бійців і цивільних громадян, яких щодня вбиває ворог.

Розчарую носіїв російської пропаганди. Попри їхні очікування, наша держава не залишилася сама на полі бою і союзники демонструють це, приймаючи складні, але визначні для подальшої долі цивілізованого світу рішення.

У вівторок має відбутися голосування в Сенаті США. А після ухвали законопроект буде спрямований Президенту Байдену.

Майже уся частина військової допомоги зібрана на складах та готова для поставки в Україну. В її очікуванні – кожен з нас.

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, та подальшого працевлаштування ЛУГАНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ пропонує навчання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

На вибір 95 професій та 400 освітніх програм для навчання, які розміщені на сайті Державного центру зайнятості.

Компенсація витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

Фінансування професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Перелік ліцензованих професій та закладів освіти, де можна пройти навчання.

Реєстр освітніх програм та закладів освіти.

Звертайтеся за телефонами 0505874302, 0999783630, 0663780527, або подайте онлайн - заявку на навчання на сайті ДЦЗ за посиланням https://edveteran.dcz.gov.ua/, вказавши Луганський обласний центр зайнятості бажаним для отримання направлення на навчання.

ПОВІДОМЛЕННЯ
про проведення чергового засідання Молодіжної ради
при Кремінській міській військовій адміністрації, 23.04.2024
(далі – Молодіжна рада при Кремінській МВА)

Кремінська міська військова адміністрація повідомляє, що 23 квітня 2024 року о 15:30 в онлайн форматі, за допомогою Інтернет-ресурсів (ZOOM-конференція), відбудеться засідання Молодіжної ради при Кремінській МВА.

Посилання на конференцію буде надіслано членам Молодіжної ради додатково перед засіданням.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ
чергового засідання Молодіжної ради
при Кремінській МВА від 23 квітня 2024 року

  1. Розгляд можливості подачі заявки на координатора/-ку «Всеукраїнської толоки з БУР 2024».
  2. Реєстрація на участь в щорічного проєкту Х «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку» ГО «Let’s do it Ukraine» у онлайн форматі.
  3. Інше.

Пропозиції, зауваження, коментарі до питань порядку денного надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або за тел. +380951996973.

До участі у засіданні Молодіжної ради запрошується активна, небайдужа молодь Кремінської громади. В разі зацікавленості – просимо повідомити на вищезазначений e-mail.

Відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
 
Якщо ваше право на розрахунок порушено, необхідно одразу звертатися до суду.
 
У випадку невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у встановлені строки, підприємство повинно виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП України).
 
Які документи потрібно, щоб звернутися до суду?
Детальніше: https://surl.li/snijg
 
Надають підтримку з питань зайнятості:
- телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_DCZ11_luhansk
- вайбер-канал: https://cutt.ly/jLaYiYr

Дітям, особливо маленьким, важко розповідати про те, що вони відчувають. Вони проявляють себе через гру або творчість. У часи тривог та небезпек саме творчість може допомогти впоратися зі стресом та тривогами, і для цього не завжди обов’язково залучати професійних арттерапевтів. Мами, тати, бабусі й дідусі та інші близькі дорослі можуть допомогти дітям у цьому. 

Що для цього потрібно?

Зробіть так, аби матеріали для творчості (папір, фарби, олівці, ножиці, тканина, нитки, пластилін, полімерна глина тощо) завжди були напоготові, щоб дитина у будь-який момент могла звернутися до них.

Якщо дитина сама виявляє бажання малювати, ліпити, клеїти, то дуже важливим є те, як ви сприймете малюнок чи інший творчий виріб. Обов’язково обговорюйте його з дитиною. Коли син чи донька проговорює свій твір, розповідає про героя на малюнку, про того, кого він/вона зліпили, пояснює чому вони саме таких кольорів, має стільки вух, лап та хвостів, що відчуває і чого хоче, вона вчиться розпізнавати й усвідомлювати власні почуття.Не критикуйте та не намагайтеся виправити те, що вам здається неправильним, наприклад, те, що трава синя, а в лисички – сім хвостів. Не лякайтесь, якщо на малюнку темні кольори або зображені неприємні сцени. Для дитини, яка зазнала травматичного досвіду, нормальним є зображувати або програвати його.

Запропонуйте дитині намалювати щось не ведучою рукою. Якщо вона правша – лівою, якщо шульга – правою. Нехай вона помалює пальцем, зобразить щось догори дригом. Ви також можете запропонувати дитині такі творчі вправи:

Сторінка 1 із 1166

Main Menu

Kremins'ka TG